اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان شهریورماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نماز
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1396/7/12 چهارشنبه ایستگاه خبر خبرهای کوتاه از کتابخانه های استان قزوین

مسابقه نقاشی با موضوع محرم در کتابخانه عمومی سالک قزوینی محمودآباد برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت ایام عزاداری سالار شهیدان برنامه هایی فرهنگی در کتابخانه عمومی محمودآباد برگزار می شود که از جمله آن ها برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع محرم و با هدف شناخت شخصیت حسین بن علی (ع) است.

در این اقدام کتابداران داستان های از واقعه عاشورا را بیان کردند و دانش آموزان با الهام از این داستان ها شروع به کشیدن نقاشی های با این مضامین کردند.

میثم محمدی مسوولیت اداره ی کتابخانه عمومی محمودآباد را برعهده دارد.

***********

کتابخانه عمومی دبیرسیاقی شهر محمدیه نمایشگاه کتاب با موضوعات بزرگداشت شهدای دفاع مقدس و واقعه ی عاشورا را برگزار کرد.

در این اقدام 100 نسخه کتاب با موضوعات ارزشمند و مفید در رابطه ماه محرم و تاثیر عاشورا در ادامه ی نهضت اسلام ناب محمدی و شباهت های دوران دفاع مقدس با واقعه ی کربلا به نمایش گذاشته شد .

کتابداران کتابخانه عمومی دبیرسیاقی دراین اقدام توضیحاتی در رابطه با خدمات و فعالیت های کتابخانه دبیرسیاقی برای مخاطبان ارایه دادند.

مهدی رشوند مسوولیت اداره ی کتابخانه عمومی دبیرسیاقی را برعهده دارد.

***************

کتاب قاصدک (مجموعه یکصد نامه دانش آموزان استان قزوین به شهدا ،تالیف: حسن شکیب زاده)  در کتابخانه عمومی شهید رجایی قزوین جمع خوانی شد.

در این  اقدام در رابطه با کتاب معرفی شده بحث و تبادل نظر صورت گرفت و شرکت کنندگان نقطه نظرات خود را در رابطه با کتاب مطرح کردند.

معصومه کریمی مسوولیت اداره کتابخانه عمومی شهید رجایی را برعهده دارد.

**************

کتاب "تشنه لبان " در کتابخانه شهید فهمیده تاکستان جمع خوانی شد.

کتاب "تشنه لبان" نوشته حمید گروگان از انتشارات کانون پروروش فکری کودک و نوجوانان با حضور تنی چند از اعضا جمع خوانی شد.

تشنه لبان عنوان کتابی است در قطع رحلی که با هدف معرفی مقاتل به صورت مفید و مختصر و با متن ادبی برای مخاطب نوجوان منتشر شده است. کتاب از صبح عاشورا و خیمه زدن اصحاب امام (ع) آغاز می‌شود و با ذکر وقایعی که در روز عاشورا رخ داده است از ابن سعد و لشکر جرارش، دعای امام و سخن ایشان با کوفیان، اتمام حجت امام تا توبه و بازگشت حر و التهاب زینب (س) ادامه می‌یابد و با ذکر هجمه جمعی دشمن، به شرح مقتل‌ها پرداخته می‌شود.

در انتهای مراسم نیز آقای "مرتضی پیری" عضو نوجوان کتابخانه و فعال مذهبی به ارائه قطعاتی از مقاتل در قالب تعزیه برای حضار پرداخت. 

لیلا طاهرخانی مسوولیت اداره کتابخانه عمومی شهید فهمیده را برعهده دارد.

***************

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آوج از برگزاری آیین اختتامیه ی جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مسوولان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، ابراهیم افتخاری اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی که به منظور آشناسازی عموم مخاطبان با سیره عملی اهل بیت و ارزش های این بزرگان برگزار شد، با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد که برگزیدگان این دوره از مسابقات در شهرستان آوج تقدیر شدند.

شهرستان آوج دارای دو کتابخانه پیامبر اعظم (ص) و بقیه الله در شهر آبگرم است .

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما