اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان تیرماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نماز
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1396/7/16 يكشنبه نقش زنان در دوران دفاع مقدس در کتابخانه شهدای هلال احمر قزوین بررسی شد

مسوول کتابخانه عمومی شهدای امدادگر هلال احمر قزوین از برگزاری نشست معرفی کتاب با محوریت بررسی نقش زنان در دوران دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، خدیجه کرمی اظهار داشت: جمع خوانی دو کتاب (من زنده ام- خاطرات ایران) با محوریت بررسی نقش زنان در دفاع مقدس از مهمترین اقدامات کتابخانه هلال احمر در راستای افزایش شناخت و بصیرت مخاطبان نسبت به ارزش های دوران دفاع مقدس بوده است.

وی ادامه داد: این جمع خوانی با حضور تعدادی از دختران عضو در کتابخانه با هدف معرفی نقش زنان و دختران در دفاع مقدس برگزار شد .

کرمی اضافه کرد: برپایی نمایشگاه دفاع مقدس ، برپایی نمایشگاه عاشورایی با هدف معرفی کتابهایی با موضوع حماسه حسینی و زندگی امام حسین(ع) ویارانشان و قصه گویی عاشورا از دیگر فعالیت های این کتابخانه بودند.

این مسوول اضافه کرد: جمع خوانی کتاب نیز از جمله فعالیت هایی است که در راستای افزایش آگاهی مخاطبان برگزار می شود از جمله از کتاب سیزده ساله ها اثر هادی شیرازی سه داستان گزیده شد که به ترتیب برای کودکان با بیانی ساده روایت شد تا با دوران جنگ وروحیات رزمندگان نوجوان تا حدی آشنایی پیدا کنند. و کودکان نیز خاطراتی که از پدر بزرگ وعمو یا آشنایان خود شنیده بودن برای دوستان خود تعریف کردند.

کرمی خاطرنشان کرد: کتاب 14 قصه 14 معصوم از حسین فتاحی نیز در قالب قصه برای مخاطبان بیان شد و  نشست کتاب خوان  شهریور ماه با موضوع دفاع مقدس با حضور جمعی از فرزندان رزمندگان برگزار شد .

وی افزود: در این نشست به معرفی کتابهای حوزه دفاع مقدس با عنوان های پایی که جا ماند،  دا، خاک های نرم کوشک، آن بیست وسه نفر، معرفی شدند.

کرمی در پایان گفت: کتابخانه عمومی هلال احمر برخودار از بخش های کتب عمومی، کتب کودک، بخش نشریات و سالن مطالعه و خدمات  اینترنتی رایگان به صورت ویژه میزبان بانوان علاقه مند به مطالعه و کتابخوانی است.

پایان پیام///

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما