اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران1396/9/16 پنجشنبه چند خبر از کتابخانه های شهرستان تاکستان

به مناسبت هفته کتاب ، کتاب خوانی  و کتابداری رضارحمانی مدیریت آموزش و پرورش ، طاهرخانی معاونت پرورشی اداره با رئیس کتابخانه های عمومی و کتابداران در راستای توسعه ی مطالعه ی مفید ، دیدار و گفتگو کردند.

علی اکبر طاهرخانی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تاکستان از حضور مسئولین در کتابخانه تقدیر کرد، . رحمانی مدیریت آموزش و پرورش  این تعامل را یک ضرورت و وظیفه ذاتی برای اداره خود دانست  و اعلام کرد زیرا دانش آموزان که سرمایه اصلی این نظام و انقلاب هستند.

در پایان این دیدار بازدید از مخزن کتاب ، بخش مرجع کتابخانه و سایر قسمتهای این مجموعه به عمل آمد.

***********

     اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان تاکستان در یک اقدام فرهنگی رونمایی کتاب استاد عباس رحمانی خوشنویس را در سالن اداره ارشاد با حضور نماینده محترم ، فرماندار ، اعضای شورای شهر ، مدیریت آموزش و پرورش ، ریاست اداره کتابخانه های شهرستان و سایر مدعوین و میهمانان رونمایی کردند .

طاهرخانی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد در ضمن این جلسه رونمایی به بحث کتابخانه های عمومی شهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ما تعداد دو کتابخانه عمومی در سطح شهر داریم که یکی به جهت کمبود فضای مطالعه و دیگری به واسطه  سال ساخت قدیمی آن با مشکل مواجه می باشند ، و از مسئولین شهر خواستند تا در ساخت و ساز کتابخانه عمومی نوساز و جدید اقدام نمایند .

استاد علی پدرام که در این برنامه از ایشان خواستند تا شعری را با موضع کتاب برای حاضرین بخوانند، وی هم قبل از شروع به شعر خوانی اجازه خواست و در باره کتابخانه های عمومی سخنانی را ایراد نمودند که محور صحبتهای ایشان هم کتابخانه مرکزی شهر که هم چنان با مشکل واگذاری و حقوقی مواجه هست را عنوان کرد و از نماینده شهرستان خواستند تا این مشکل را هرطوری که صلاح می دانند در کمترین زمان ممکن رفع نمایند.

بهمن طاهرخانی نماینده شهرستان تاکستان در این برنامه رونمایی ضمن اینکه توضیحاتی را درباره خوشنویس و موضوعات پیرامون آن دادند گفتند این جانب هم برای اینکه سهمی در کتابخانه های شهرستان داشته باشم تعداد 3000 نسخه کتاب را خریداری کرده و در هفته کتاب و کتابخوانی به کتابخانه های شهرستان تاکستان اهداء خواهم نمود.

     آقای رحمانی خوشنویس که از کتاب ایشان رونمایی گردید ، بسیار ابراز خوشنودی از حضور همه مدعوین داشتند و چکیده ای از مراحل اولیه چاپ و نشر کتاب را برای حاضرین بازگو کردند.

************

همزمان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی  رونمایی از کتاب واژه شناسی دکتر جواد رحمانی نویسنده بومی شهر تاکستان با حضور اساتید دانشگاه ، نویسندگان بومی و محلی شهر ، اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان ، اعضای انجمن شاهنامه خوانان ، کمپین گردشگری ، انجمن ادبی استاد عباس طاهری و سایر علاقه مندان در سالن اجتماعات کتابخانه شهید بهشتی تاکستان  برگزار گردید

   طاهرخانی  رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ضمن قدردانی و تشکر از حضور حاضرین و نویسندگان و اساتید دانشگاه در این برنامه گفتند ما به عنوان یک دستگاه فرهنگی وظیفه ذاتی خود می دانیم که از همه اهالی قلم  ، محقیقین و نویسندگان که عمر گرانمایه خود را برای به جا گذاشتن یک اثر صرف میکنند باید ممنون و سپاسگزار باشیم ، همچنین خرید کتاب در چند نوبت از نویسندگان که در طی سالهای نزدیک و سال جاری اتفاق افتاد را برای حاضرین گزارش دادند.

    استاد محرم رحمانی ، در این نشست برگزاری برنامه هایی با این عنوان را یک کار مهم فرهنگی دانسنتد و این حرکت از سوی اداره کتابخانه شهرستان را قابل قدردانی دانسته و گفت: تلاش دست اندرکاران و مسئولین شهر را اجرایی برنامه های فرهنگی از این قبیل را خوب و مثبت دانست.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما