اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1396/10/9 شنبه خبرهایی از برنامه های زمستانه ی کتابخانه های عمومی شهرستان البرز

نشست کتاب خوان مدرسه ای توسط کتابخانه ی علامه دهخدا ، در مدرسه ی پسرانه پویای البرز برگزار نمود. این نشست برای دانش آموزان پایه ی هفتم برگزار گردید.

کتاب دایره المعارف فضا، قصه های مجید، صدای بال نسیم، لبخند خاکی، ابن سینا شهریار پزشکان،  داستان پیامبران و به ماه دست بزن دراین نشست  معرفی و ارایه شدند.

شهربانو غنمی مسوول کتابخانه عمومی علامه دهخدا شهر الوند است.

*************

  به مناسبت فرارسیدن زمستان به منظور آشنا سازی کودکان و نوجوانان با این آیین باستانی کشور برنامه ای با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان البرز در سالن اجتماعات این اداره برگزار گردید.

در این مراسم  آقای مجیدی به عنوان پدربزرگ مهربان بچه ها قصه هایی از ادبیات کهن ایران بازگویی نمودند. همچنین نمایش عروسکی با موضوع شب یلدا و سنت های دیرین آن به اجرا در آمد .

سعید محمدخانی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان البرز در این اقدام با اظهار خشنودی از حضور مهمانان و مدعوین ،احیای آیین های سنتی و باستانی را در جامعه امروزه که به شدت متاثر از گسترش فضاهای مجازی می باشد را گامی مهم در اعتلای فرهنگی جامعه دانسته و از هنرمندان و صاحبان فکر و اندیشه تقاضا نمودند که مراکز فرهنگی نظیر کتابخانه های عمومی در این یاری نمایند.

در این مراسم، از برگزیدگان کلاسهای خوشنویسی برگزار شده در کتابخانه عمومی علامه دهخدا  شهر الوند و نصرت آباد تقدیر شد.

در این مراسم که با حضور آقای بیگدلو رئیس انجمن خوشنویسان و استاد ممتاز این رشته،آقای خمسه عضو تنجمن کتابخانه های عمومی شهرستان  و سایر هنرمندان و دوستداران هنر خوشنویسی حضور داشتند آقای بیگدلو در سخنانی از همکاری اداره کتابخانه های شهرستان البر در برگزاری کلاسهای خوشنویسی تشکر نموده و اظهار امیدواری نمودند که سایر دستگاههای اجرایی نیز با هنرمندان همکاری نمایند

**************

کتابخانه عمومی دارالعباس شریفیه با حضور اعضای فعال خود  بزرگداشت شب یلدا را گرامی داشت.

در این مراسم مسابقه نقاشی، قصه گویی توسط سکینه کلانتری در سالن مطالعه  و نمایشگاه کتاب انجام شد.

همچنین قصه گویی درباره ی یلدا و همچنین شعر خوانی و خواندن شاهنامه و غزلیات حافظ برای نوجوانان و درباره چگونگی مراسم این روز با کودکان به صورت نشست پرسش و پاسخ توسط مجری خانم سکینه کلانتری در این کتابخانه انجام شد.

**************

به مناسبت شب یلدا جشنی در سالن اجتماعات کتابخانه ی یادگار امام با هماهنگی کارگاه مادر و کودک کتابخانه برگزارگردید که با استقبال چشمگیر خانواده ها مواجه شد .

دراین جشن به منظور شاداب سازی بخش کودک ونوجوانان ومعرفی جشنها وآیینهای باستانی ایران نمایش عروسکی نیز توسط تیم قصه گو  در کنار موسیقی شاد مختص کودک اجرا شد که رضایت تمام مخاطبان را داشت .

علاوه بر جشن فوق نشست کتاب خوان مدرسه ای  نیز با همین موضوع در مدرسه استثنایی بیاضیان شهر محمدیه با تیم قصه گوی کتابخانه برگزار گردید.

کتابخانه یادگار امام به عنوان یک مرکز فرهنگی تاثیر گذار جهت جلب مخاطبان بیشتر و معرفی آثار مفید هرماه با تیم قصه گوی خود به یکی از مدارس شهر رفته و فعالیتهای فرهنگی خود را با این مجموعه ها  به اشتراک میگذارد .

علی کشاورز قدیمی مسوول کتابخانه عمومی یادگار امام شهر محمدیه است.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما