اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1396/10/9 شنبه عملکرد شایسته ی تقدیر اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین در حوزه ی نماز

طی بررسی ریاست ستاد اقامه ی نماز استان قزوین از فعالیت های نماز این اداره کل و برگزاری منظم و با شکوه نماز جماعت و دوره های تفسیر قرآن و احکام، عنوان شایسته ی تقدیر از آنِ این اداره شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، حجت الاسلام سید قریش موسوی ریاست اقامه ی نماز استان، سرهنگ طاهری فرمانده بسیج ادارات و ابراهیمی کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه ی نماز ضمن بازدید از روند اقدامات صورت گرفته در راستای اقامه ی نماز در این اداره کل از کیفیت خوب برنامه های انجام شده قدردانی و ابراز رضایت کردند.

حجت الاسلام موسوی در این جلسه گفت: نماز عبادتی است که خداوند به صورت مجزا و با تاکید بسیار به آن سفارش کرده و اینکه اهل دوزخ اعلام می دارند که از نمازگزاران نبوده اند ، خود بیانگر اهمیت اقامه ی نماز و اهمیت این فریضه ی مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت نماز بهترین راه برای کاهش تمایل به بزهکاری و موجب ایجاد امید و انگیزه در فرد است که می تواند وی را از بسیاری از آسیب های اجتماعی نیز حفظ کند.

موسوی تاکید کرد: آیات بسیاری در مورد فریضه ی نماز امده که لازم است با تدبر هرچه بیشتر در ان ها، عامل به این امر مقدس و دعوت کننده ی سایرین به انجام نماز اول وقت باشیم .

این مسوول اضافه کرد: کتابخانه ها از ظرفیت بی نظیری برای دعوت عموم آحاد جامعه به امر نماز برخوردارند زیرا می توانند با برگزاری نشست های نقد و بررسی و معرفی کتاب، کارگاه و کلاس های قصه گویی در مورد نماز و بیان  اهمیت رعایت فرایض دینی اقداماتی مفید را انجام دهند.

موسوی با اشاره به گستردگی طیف مخاطبان کتابخانه های عمومی اظهار داشت: این تنوع مخاطب از هر سن و رده ی تحصیلی و شغلی این امکان را فراهم می کند که فعالیت های مفیدتر و جذاب تری نیز در این زمینه صورت بگیرد.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام سلیمی امام جماعت این اداره کل گفت: طی یکسال گذشته اقدامات گسترده ای در راستای برگزاری با شکوه نماز جماعت دراین اداره کل انجام شده که شامل ایجاد نمازخانه ی مجزا و مناسب، تهیه ی مهر، جانماز، چادر برای بانوان، قرآن ، کتاب های ادعیه، نصب سخنان ارزشمند و دعاهای نماز و برگزاری مستمر و منظم نماز اول وقت و قرائت قرآن و ادعیه بوده است .

وی یادآور شد: حضور پررنگ مدیریت و تمامی کارکنان در نمازهای اول وقت نیز از جمله نکات مثبت این اداره کل است که موجب شده همکاران نیز با اشتیاق بیشتری در این مراسم حضور پیدا کنند و همچنین جلسات زیارت عاشورا و دعای توسل نیز دراین اداره برگزار می شود.  

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین نیز دراین جلسه ضمن قدردانی از حضور مسوولان ستاد اقامه ی نماز در این اداره کل، گفت: خوشبختانه فضایی صمیمی و دوستانه در نمازخانه ی این اداره ایجاد شده که موجب دلگرمی کارکنان و امام جماعت اداره کل در برگزاری زیبا و با شکوه نماز جماعت شده است.

اسماعیلی اظهار داشت: برگزاری کلاس های قصه گویی، داستان خوانی ،نمایشگاه های کتاب، نشست های معرفی کتاب، نقد و بررسی کتاب با موضوع نماز و شب شعرهایی با موضوع نماز از جمله اقداماتی بوده که در راستای ارتقای نماز در کتابخانه های عمومی استان انجام میشوند.

این مسوول همچنین از برگزاری مسابقه کتابخوانی و دوره 28 ساعته آشنایی با آداب نماز در این اداره کل خبر داد.

در این جلسه همچنین سرهنگ طاهری نیز از فعالیت ها و برنامه های گسترده و متنوع برگزار شده در این اداره کل با هدف ترویج فرهنگ نماز قدردانی کرد.

در پایان این جلس از همکارانی که حضور فعال در برنامه های مذهبی اداره دارند تقدیر شد.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما