اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران1396/10/10 يكشنبه دیدار با فرهیختگان و مسوولان تاکستان در راستای توسعه ی کتابخوانی

رییس اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان، کتابداران و مسوولان این شهر به پاس قدردانی از زحمات نویسنده بومی تاکستان با دکتر رضا رحمانی (مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تاکستان ) دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، این دیدار با حضور استاد علی پدرام ، استاد اسداله رحمانی ، علی اکبر طاهرخانی رئیس کتابخانه های شهرستان و  سید مصطفی علوی،  خسرو رحمانی ، فرامرز رحمانی  و محسن طاهری در منزل ایشان انجام شد.

در این جلسه  هر یک از اعضای انجمن و نویسندگان درباره تاریخ  ، شرایط اجتماعی و فرهنگی تولید و چاپ کتاب بود ، انتشار کتاب و عدم رغبت خرید کتاب از سوی مردم  مورد بررسی قرار گرفت و همچنین بحث اصلی افزایش تعداد کتابخانه های شهر و شهرستان نیز از جمله موضوعاتی بود که به آن پرداخته شد.

در پایان این دیدار برسم یاد بود دسته گل و کتابی از سوی اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان به آقای  دکتر رضا رحمانی  تقدیم گردید.

همچنین دیداری با بهزادپور شهردار جدید شهر تاکستان صورت گرفت، در این نشست صمیمانه موضوعات مهمی از جمله توسعه سالن مطالعه کتابخانه شهید فهمیده از جمله موارد اضطرای که باید هرچه زودتر برنامه ریزی و اجرا شود.

جابجایی زمین کتابخانه مرکزی به مساحت 1500 متر مربع را که چندسال پیش به اداره کتابخانه واگذار گردیده از دیگر موارد ذکر شده بود .

 اسداله رحمانی وضعیت فعلی کتابخانه شهید فهمیده را بسیار مهم و حاد دانستند و از شهردار خواشتند تا سریعتر دست بکار شوند و موانع موجود آنرا برطرف نمایند و گفتند طی درخواستهای که رئیس شهرستان از نماینده شهر ، فرماندار و شورای شهر داشتند اولویت اول آنها توسعه سالن و جابجایی زمین فعلی کتابخانه مرکزی است .

 استاد پدرام عضو محترم انجمن نیز گفت: اگر فرهنگ کتابخوانی  مردم تغییر پیدا کند به فراخور آن مسائل اجتماعی و اقتصادی هم تغییر خواهد یافت .

 هریک از اعضای انجمن نظر و پیشنهادات خود برای بهبود وضعیت مطالعه و کتابخانی را درا ین جلسه اظهار داشتند و از این فرصتی که به آنها داده شد تقدیر وتشکر کردند.

در پایان این دیدارها کتاب هایی به عنوان هدیه به مسوولان مذکور اهدا شد.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما