اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1396/10/14 پنجشنبه شعرای استان قزوین در نشستی صمیمانه به معرفی کتاب پرداختند

تعدادی از شعرای برجسته ی استان قزوین در نشستی صمیمانه به معرفی کتاب های شعر خوانده شده ی خود پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، از سلسله نشست های به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده در تالام قلم کتابخانه امام خمینی (ره) که توسط امور فرهنگی برگزار شد، در فضایی صمیمانه کتاب هایی ارزشمند معرفی و در رابطه با آن ها بحث و گفتگو شد.

دکتر قربان ولئی میهمان ویژه ی این مراسم بود که گزیده ی ادبیات  معاصر، گفتم به لحظه نام ترا جاودانه ، ترنم داودی سکوت، با دو چشم دچار یکتایی، باید سرود نام تو را با پرنده ها، نثرهای ادبی، موسیقی نواحی جان، درخت در خودش راه می رود، ضربان ذات و جوان شدن جاودانگی"  از جمله آثرار این شاعر و استاد برجسته هستند.

در این نشست همچنین محمدعلی حضرتی ها، محقق ، مولف، شاعر و مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین کتاب : غزل هزاره دیگر" تالیف: محمد سعید میرزایی را معرفی کرد، این کتاب گزیده ای از بهترین و مهم ترین غزلیات میرزایی به انتخاب مبین اردستانی و محمد حسین نعمتی است .

حضرتی ها کتاب هایی نظیر: با چشم های باز خواب می بینم (با محوریت شعرهای اجتماعی، عاشقانه و ایینی ) خورشید بر نیزه ، مجموعه شعرهای عاشقانه های کبود، شعله در خیمه ی ابر، آوازهای واژگان لال،از حنجره آب ، امیرمومنان در سروده های سخنوران قزوین (مورد تقدیر مقام معظم رهبر ی) ، قزوین آیینه ی تاریخ و طبیعت ایران، قزوین سرزمین پیامبران را نگارش کرده است.

مهدی مردانی دیگر شرکت کننده این نشست دوستانه بود که از شاعران مجرب استان است، مردانی دراین نشست کتاب: تلنگر باران تالیف: حمیدرضا شکارسری که ویژه کودکان و نوجوانان است رامعرفی کرد و در رابطه با اهمیت نگارش کتاب هایی زیبا و جذاب برای نوجوانان که دارای مفاهیم ارزشمند و مفید باشد نیز تاکیدکرد.

جنگ سال هاست که تمام نشده، پشت پرده ی ملکوت، مرگ قلابی ماهی ها، عاشقانه های یک جهنمی، پروازهای پرپر، مثل قلب پروانه و  پشت سر پاییز از جمله آثار این شاعر توانمند استان هستند.

مجید بالدران نیز کتاب مجموعه شعر فاضل نظری با عنوان "کتاب" را معرفی کرد شامل پنجمین دفتر شعری شامل 39 غزل با مضامین عاشقانه و عارفانه و اجتماعی را ارایه کرد.

جایی برای با تو رسیدن، ترانه های سرزمین آفتاب، دو بلبل روی شاخه های پسته، با خیال ها و بی خیال ها، معماری شهر معاصر، هفت چشمه ، مجموعه شعرهای جایی برای تو رسیدن، و ناگهان همیشه، مجموعه غزل معاصر قزوین با نام زمزمه های فیروزه ای ، از جمله اثار مجید بالداران هستند.

یاسر قنبرلو نیز که از شاعران جوان استان است کتاب دردانه 2 گزیده شاه بیت معاصر ایران ؛ ( این کتاب اشعار شاعران معاصر را در بر می گیرد و شامل شاه بیت های شاعران معاصر است و توسط حسین اهی، یاسر قنبرلو و امیرعلی سلیمانی ) تالیف شده است .

ناردانه  ،درباره ی شعرای قزوین ، ندیده بانی، دردانه 1 و دردانه 2 از آثار قنبرلو هستند.

سید محمدحسین ابوترابی ، از شاعران استان  که اجرای این برنامه را نیز برعهده داشت ، کتاب آسمان به روایت پرنده بی پر گزیده ی شعر ایینی تالیف مهدی زارعی را ارایه کرد.

اینجا کلمات سبز و سرخ اند، از آسمان برای زمین و سرخ سربلند  از آثار این شاعر استان هستند.

رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین نیز در پایان این جلسه ضمن قدردانی از حضور شاعران برجسته ی استان در این جلسه اظهار داشت: امیدواریم در اینده ی نزدیک شاهد هرچه بیشتر و گسترده تر فرهیختگان و ادبای استان در برنامه های فرهنگی باشیم چرا که این برنامه ها می توانند موجبات ارتقای فرهنگ و ادب استان را فراهم کرده و گامی مفید در کاهش تمایل به آسیب های اجتماعی در نوجوانان و جوانان خواهد بود.

  

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما