اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1396/10/21 پنجشنبه استاندار قزوین: انس با مطالعه ی مفید باید از کودکی نهادینه شود

استاندار قزوین در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: توسعه ی فرهنگ مطالعه ی مفید و افزایش اشتیاق به خواندن باید از سنین کودکی در افراد نهادینه شود که در انجام این مهم کتابخانه ها و سایر دستگاه های فرهنگی اثرگذار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، عبدالمحمد زاهدی در جمع اعضای انجمن کتابخانه های قزوین گفت: هرچه از سنین کودکی در فرد نهادینه شود هرگز فراموش نخواهد شد.

وی اعلام کرد: آموزش های مفید و سازنده می تواند موجب رشد شخصیت فرد شده و در  توسعه ی پایدار جامعه موثر واقع شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین نیز در این جلسه گفت: کتاب و کتابخوانی مسیر سعادت و خوبشختی جوامع را رقم می زند و هرچه زیرساخت های فرهنگی یک جامعه استحکام بیشتری پیدا کند، آسیب های اجتماعی از آن جامعه دورتر خواهد بود.

رویا اسماعیلی اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان با هدف افزایش جذب عموم مخاطبان به سمت مطالعه و کتابخوانی برنامه های فرهنگی اجتماعی مختلفی را اجرا می کند که نشست های نقد و بررسی، رونمایی کتاب، معرفی کتب خوانده شده و برگزاری جشنواره های اهدای کتاب و غیره از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه هستند.

وی ادامه داد: همچنین مناطقی که با وجود جمعیت زیاد از کتابخانه برخوردار نیستند شناسایی و راهکارهایی برای راه اندازی کتابخانه و ساخت فضاهای مناسب در این مکان ها مورد بررسی قرار گرفته و رایزنی هایی برای ساخت کتابخانه در این مناطق انجام شده است که از جمله ی این مناطق خیابان های کوثر و مینودر و پونک قزوین هستند.

اسماعیلی همچنین در رابطه با بحث ساخت کتابخانه مرکزی قزوین و لزوم احداث آن توضیحاتی ارایه داد.

در این جلسه همچنین علی صفر ی شهردار قزوین و سایر اعضای حاضر نقطه نظرات خود را در رابطه با ساخت کتابخانه مرکزی مطرح کردند.

پایان پیام ///

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما