اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1396/11/12 پنجشنبه فرماندار قزوین هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان اهدا کرد

سید علی موسوی فرماندار قزوین 1000 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، فرماندار قزوین در دیدار با وحیده حقیقی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان قزوین در محل فرمانداری اظهار داشت: غنی سازی منابع کتابخانه از شاخص های حضور افراد و احترام به تمامی تفکرات است و کتب اهدایی می تواند نیاز مطالعاتی مردم را در کتابخانه های عمومی  قزوین و علاقمندان به مطالعه مرتفع نماید.

وی ادامه داد: .توسعه و تقویت منابع کتابخوانی  می‌تواند در افزایش فرهنگ اجتماعی و عمومی خانواده‌ ها مؤثر باشد.

موسوی خاطرنشان کرد:  در توسعه فرهنگ مطالعه، رفع موانع و مشکلات کتابخانه عمومی ، تقویت اجرای برنامه های ترویجی مطالعاتی و توجه به آموزش و اشتیاق کودکان و نوجوانان به حضور در کتابخانه ها و سوق دادن به سوی کتابخوانی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: این موقعیت و فرصت به دست آمده در عصر جدید که نام آن فضای مجازی و تکنولوژی است ، در عین حال برای توسعه و رواج انتقال مفاهیم نیز تاثیر گذار است و همچنین می تواند به تهدید و معضلی اجتماعی تبدیل شود لذا در این راستا باید کمک کرد تا نسل جوان و نوجوان جامعه از فرهنگ کتاب و کتابخوانی  دور نمانند و در نهایت عدم آگاهی عمومی جامعه و پائین آمدن نرخ کتابخوانی و سواد از شهر و دیارمان دور باشد.

موسوی یادآور شد: قزوین شهری با قدمتی فرهنگی وعالمان و بزرگان دینی ، نویسندگان و مردمی فرهنگ دوست است؛ بر ماست که با همکاری یکدیگر موضوع کتابخوانی را در این شهرستان به نحو مطلوب اجرا و برجسته نمائیم.

در پایان فرماندار قزوین  1000 نسخه کتاب  به اداره کتابخانه های عمومی اهدا نمود.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما