اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان شهریورماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نماز
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1396/12/19 شنبه گزارشی از حضور مردم، مسئولان و چهره های فرهنگی در طرح ملی کتابخانه‌گردی

کتاب جایگزین مناسب تکنولوژی‌های مدرن

سید هادی حسینی از جمله نکاتی که در اجرای طرح کتابخانه گردی در سطح کشور مطرح شد، اجرای طرح کتابدهی درب منازل، گفت وگو با مردم و حضور فعال تر مسئولان در کتابخانه ها بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح کتابخانه گردی در روز تأسیس  نهاد کتابخانه های عمومی در کتابخانه های مختلف سطح کشور انجام شد و مردم، مسئولان و شخصیت های فرهنگی مختلفی در این طرح شرکت کردند.

ناخدا دوم مجتبی شکری جانشین فرماندهی مرکز آموزش ماتا (تحصیلات تکمیلی دریایی) با شرکت در این طرح عنوان کرد: کتاب و کتابخوانی یکی از راه های رسیدن به علم و دانش است ما در کار تخصص محوری که داریم با کتب تخصصی در حوزه فناوری سروکار داریم. امیدوار هستم فرهنگ کتاب اصل اساسی مردم برای رسیدن به آمال و اندیشه تمدن اسلامی راهگشا باشد و ازاین طریق بتوانیم باعث سربلندی ایران اسلامی شویم.

مطالعه کتاب لذتی بیش از استفاده از تکنولوژی های مدرن دارد

مسلم رحیمی مدیرکل صدا و سیمای استان خوزستان نیز در بازدید از طرح کتابخانه گردی عنوان کرد: خوشبختانه ما در ابتدای صبح با جوانانی روبه رو شدیم که به کتابخانه ها آمده بودند خوشحالم که این نسل به کتاب و کتابخانه اهمیت می دهند اغلب این جوانان دنبال مسائل درسی خود بودند و قطعا به مسائل غیر درسی و روز هم توجه می کنند.

وی با اشاره به اینکه دیوان حافظ را دیروز تورق می کرده و در ماه هم بخش هایی از کتب مختلف را مطالعه می کند، در ادامه افزود: کتابخانه مرکزی این استان بخش های مختلفی داشت. نظم و چینش کتب خیلی زیباست و همکاران مختلف دلسوزانه کار می کنند. از همه مردم هم دعوت میکنم که به کتابخانه توجه داشته باشند. درست است که عصر تکنولوژی باعث می شود از همین صفحه مبایل خود ده ها و صدها کتاب را مطالعه کنیم اما هیچ چیزی به فرمایش رهبری مانند خواندن خود کتاب نمی شود.

رحیمی در پایان تفسیر نهج البلاغه علامه جعفری را برای مطالعه مردم پیشنهاد کرد.

فرهاد شعبانی از استان کردستان عضو کتابخانه نیز که مطلع از این طرح شده، در گفت وگویی عنوان کرد: از طریق اطلاعیه کتابخانه‌های عمومی از این طرح باخبر شدم. من سال‌هاست که برای جستجوی کتاب به کتابخانه می آیم.

سرویس کتابدهی درب منازل را فعال کنیم

همچنین سیدهادی حسینی معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به کتابخانه شهید محلاتی شهرستان شمیرانات در روز کتابخانه گردی مراجعه کرده بود، گفت: به نظرم این کتابخانه خیلی خوب و پراستقبال است. این طرح بهتر است که یک طرفه نباشد طوری که خود کتابدارها به درب منازل بروند و کتاب هدیه بدهند.

وی در ادامه افزود: می بایست سرویس کتابدهی در منازل داشته باشیم تا مردم برای مشکلات شان به کتاب پناه ببرند. چنین کارهایی بسیار مؤثر است. برای خود من از دوران کودکی همواره کتاب یک یار مهربان بوده است و مطمئنا کتاب علم آور ، دانش افزا و نخبه پرور است به همین دلیل هم برای هدایت بشر کتاب فرستاده شد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما