اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/2/17 دوشنبه برنامه ریزی مدون کتابخانه علامه دهخدا در راستای افزایش مهارت های زندگی

مسوول کتابخانه عمومی علامه دهخدا شهر الوند گفت: این کتابخانه افزایش مهارت های زندگی افراد و آموزش روش های صحیح ارتباطات اجتماعی را مهمترین اولویت این کتابخانه در سال جاری عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، شهبانو غنمی اظهار داشت: در راستای ارتقای سطح دانش و بصیرت مخاطبان نسبت به مسایل اجتماعی و روانشناختی و مهارت های زندگی، کلاس ها و کارگاه های متعدد و متنوعی برگزار می کند.

وی ادامه داد: کارگاه مهارت های زندگی و فرزند پروری در کتابخانه دهخدا با حضور کارشناس روانشناسی به صورت هفتگی و در حاشیه ی کلاسهای قصه گویی برگزار می شود. لزوم آموزش مادران که به صورت هفتگی فرزندان خود را برای کلاس های قصه گویی به کتابخانه می آوردند احساس گردید و در پی آن این کارگاهها ایجاد شدند که با استقبال خوب مادران مواجه شده است.

این مسوول خاطرنشان کرد: این کلاس ها هر هفته به یک موضوع خاص با محوریت خانه و خانواده برگزار می شود.

وی افزود: همچنین  کلاس قصه گویی با موضوع زندگینامه ی امامان بزرگوار برای کودکان 3 تا 6 سال برگزار شد. اختصاص قصه ها به موضوعات مذهبی، یکی از نیازهای کودکان برای آشنایی با زندگینامه ی معصومین و یادگیری سیره ی آنها  از همان دوران کودکی برای انس بیشتر می باشد. در این کلاس علاوه بر قصه گویی، شعر خوانی نیز برگزار گردید، در پایان نیز با تقسیم بندی کودکان به سه گروه، به بازی با کودکان پرداخته شد.

غنمی اعلام  کرد: نمایشگاه کتاب، جمع خوانی، کتاب " آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری " اثر عزت مهاجرانی است . در این کتاب به توصیف حضرت مهدی و ویژگیهای منحصر به فرد ایشان پرداخته شده است. به دلیل کم حجم بودن کتاب مناسبی برای جمع خوانی می باشد. این جمع خوانی در بین تعدادی از اعضا برگزار شد، اهدای جوایز روزنامه دیواری و جمع خوانی کتاب:  حیات پاکان، نوشته ی مهدی محدثی با موضوع زندگینامه امام حسین(ع)  از دیگر اقدامات انجام شده دراین کتابخانه بودند که با استقبال خوب مخاطبان برگزار شدند.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما