اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/2/23 يكشنبه نشست توجیهی انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی با کتابداران قزوینی برگزار شد

نشست توجیهی و هم اندیشی در رابطه با انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران با حضور مدیرکل و کتابداران عضو در شورای پژوهش کتابخانه های قزوین برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، این جلسه با سخنرانی دکتر "جوهرچی" مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش کتابخانه های عمومی ایران برگزار شد .

در ابتدای این جلسه رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در رابطه با اهمیت تحقیق و پژوهش و احادیث و روایات دین مبین اسلام در رابطه با پژوهش و علم آموزی صحبت کرد.

وی اظهار داشت : پژوهش یک مطالعه ی سازمان یافته و برنامه ریزی شده است برای افزایش اطلاعات در جامعه و پژوهشگر می تواند نگاهی نقادانه و موشکافانه نسبت به مسایل داشته باشد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: هر اقدامی که با تحقیق و پژوهش همراه باشد نتایج ارزشمندتر و مفیدتری خواهد داشت که این امر در حوزه ی فرهنگ از اهمیت بیشتری برخوردار است .

این مسوول تاکید کرد: هرچه قدر ارتباط کتابخانه ها با مراکز علمی و پژوهشی بیشتر باشد می توان شاهد فضای مفیدتر و علمی تری در کتابخانه ها باشیم.

اسماعیلی در ادامه گفت: با تحقیق و پژوهش می توانیم سبک زندگی خود را ارتقا داده و از مواهب زندگی مفید و موثر برخوردار شویم.

وی در رابطه با شورای پژوهش اداره کل کتابخانه های استان نیز گفت: این جلسه فرصتی برای ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت های شورای پژوهش این اداره کل است تا اقدامات و فعالیت های مفید و اثربخشی را در راستای افزایش رضایت مخاطبان و جذب حداکثری اعضا انجام دهند.

دکتر جوهرچی نیز در این جلسه گفت: انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران با کسب مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری و با رویکرد میان رشته ای به منظور گسترش، پیشبرد و توسعه ی دانش و مهارت در حیطه ی کتابخانه های عمومی و توسعه ی دانش بنیان راه اندازی شده است .

وی ادامه داد: این انجمن از طریق انجام پژوهش های کاربردی و آموزش های موثر، همچنین برقراری ارتباط بسامان و پایدار از میان متخصصان تاسیس شده است .

جوهرچی افزود: با توجه به اینکه تشخیص صحیح در رابطه با نیازها و خواسته های مخاطبان ، مهمترین هدف ما است ، امیدواریم با عضویت دانش آموختگان و دانشجویان علم اطلاعات و دانش شناسی ، روانشناسی ، علم اجتماعی و فناوری اطلاعات، به تحقق اهداف ملی و ارتقای کتابخانه های عمومی کمک شود.

وی خاطرنشان کرد: باید در راستای توسعه ی خدمات گام برداریم که در این زمینه شناسایی نیازهای پژوهشی از اقداماتی است که انتظار داریم استان ها انجام دهند.

جواهرچی تصریح کرد: در این زمینه اولویت خدمات فرهنگی با مناطقی است که از بیشترین میزان محرومیت برخوردار هستند و لازم است برای آن ها کارهای توسعه ای فرهنگی  انجام شود.

وی در پایان گفت: علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت www.ipla.ir  درباره ی موسسان، ضرورت ها و ظرفیت های تاسیس، اساسنامه و شرایط دقیق ثبت نام مراجعه نمایند.

جوهرچی در پایان این جلسه ضمن تبادل نظر با شرکت کنندگان و پاسخ به پرسش های آن ها، از کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین بازدید کرد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما