اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/2/24 دوشنبه در راستای دانش افزایی کارکنان: کارگاه آموزشی مهارتهای فرزندپروری در کتابخانه امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد

کارگاه آموزشی مهارت های پرورش فرزند و مهارت های زندگی زناشویی در سالن تالار قلم کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، این کارگاه به مدرسی  دکتر حسین قافله باشی متخصص اعصاب و روان برگزار شد.

دکتر قافله باشی در این جلسه در رابطه با رشد روانی کودک، وظایف مادر و  پدر، ارتباط تعلیم و تربیت با پرروش فرزند بالغ ، نظم و تربیت ، رابطه هیجانی کودک و والدین، اقتدار خانواده، الگوگیری کودک، همانند سازی کودک، نقش پدر در تربیت کودک، نقش بازی در تربیت کودک و مهارت های زندگی زناشویی در افزایش آرامش و امنیت کودکان صحبت کرد.

این استاد اظهار داشت: انسان ها از نظر توانایی ها مساوی نیستند و دارای روحیات مختلفی هستند، بنابراین مقایسه کردن افراد با یکدیگر مسایل و مشکلات بسیاری را به بار می آورد.

دکتر قافله باشی تاکید کرد: کودکان باید خود تصمیم گیرنده برای انتخاب های خود باشند و با تجربه های متفاوت به سمت یک زندگی موفق پیش بروند.

وی با اشاره به روش های صحیح تربیت فرزند و بیان معایب و مشکلات دخالت والدین در انتخاب ها و رفتارهای کودکان اظهار داشت: مشکلات تربیتی در دوران کودکی نتایج نامطلوبی در دوران بزرگسالی افراد دارد و آن ها وابسته و غیرمستقل بار می آورد.

این متخصص روابط عاطفی موفق و صمیمانه بین زوجین را از مهمترین راهکارها در افزایش آرامش و احساس استقلال کودکان عنوان کرد.

معرفی کتاب هایی مفید در این زمینه و پرسش و پاسخ از دیگر اقدامات انجام شده دراین جلسه بود.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما