اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/2/24 دوشنبه افزایش شناخت مخاطب درباره ادبا و فرهیختگان از اهداف کتابخانه های تاکستان است

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تاکستان گفت: افزایش شناخت مخاطبان نسبت به ادبا، فرهیختگان و پیشکسوتان ادبی و تاریخی ایران زمین از مهمترین برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی این شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، علی اکبر طاهرخانی افزود: از جمله اقدامات انجام شده دیدار با رییس و کارمندان اداره آموزش و پرورش تاکستان بود که طی آن از معلمان بابت تعامل خوب با کتابخانه های سطح شهرستان تاکستان تقدیر و تشکر شد.

 وی ادامه داد: در این اقدام  دکتر رضا رحمانی رییس اموزش و پرورش تاکستان نیز ضمن تشکر از زحمات معلمان و همکاران در اداره آموزش و پرورش نحوه تعامل با کتابخانه ها را مثبت ارزیابی کرده و اظهار امیدواری کرد که این تعاملات در آینده بیشتر شود.

طاهرخانی اضافه کرد: همچنین بزرگداشت سخنوران نامی ایران زمین با حضور اعضای شورای شهر تاکستان ، اساتید دانشگاه ، انجمن کتابخانه های عمومی ، کمپین گردشگری و اعضای کتابخانه و مدعوین برگزار گردید .

وی در ادامه گفت: در این جلسه استاد اسدالله رحمانی معرفی سعدی شیرازی استاد سخن و مدیحه ،  مدیحه سرایی در نزد شاعران و ستایش و ارج نهادن پادشاهان توسط شعرا را بیان کرد و در این زمینه توضیحات مفصلی را ارایه کرد، خسرو رحمانی مقاله ای با موضوع اگر شاهنامه نبود را برای حاضرین ارائه نمودند و اینکه فردوسی بزرگ برای زنده نگه داشتن زبان پارسی چه زحمتها و مشقتها را به جان خرید تا زبان پارسی ایران زمین زنده بماند و اگر این تلاش و همت نبود الان چه بر زبان ما می آمد .

 طاهرخانی افزود: شعری با موضوع خیام را عبداله رحمانی نایب رئیس شورای شهر تاکستان برای حاضرین خواند  و دکلمه شعر آرش توسط هنرمند خردسال رها طاهری از دیگر اتفاقات نشست بزرگداشت سخنوران نامی ایران در تاکستان بود.

وی همچنین به دیگر اقدامات انجام شده در کتابخانه های شهرستان اشاره کرد و افزود: از جمله در کتابخانه عمومی شهید بهشتی تاکستان برنامه هایی مفید و مناسب رده های سنی مختلف برگزار شد که از جمله این برنامه ها برگزاری جشنی در بخش کودک کتابخانه بود.

طاهرخانی ادامه داد: در این جشن که با حضور40 نفر از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه برگزار شد فرزانه عمویی کتابدار کودک کتابخانه قصه ای از ولادت و زندگانی امام زمان (عج) را برای کودکان بیان کرد و مسابقه ورزشی، قصه گویی و سرود خوانی از دیگر اقدامات انجام شده در این برنامه بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین نمایشگاه کتاب شعبانیه با هدف بازنمایی کتب مرتبط با این موضوع دایر و نشست های معرفی و روخوانی و جمع خوانی کتاب نیز برگزار شدند.

کتابخانه عمومی شهید بهشتی تاکستان توسط سمیرا طاهرخانی، مهناز رحمانی، فرزانه عمویی و جبار عرب محمدی اداره می شود.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما