اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/3/10 پنجشنبه خبرهایی از کتابخانه های عمومی شال، نصرت آباد، معلم کلایه و تاکستان

به مناسبت میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) مراسم جشنی در کتابخانه شال برگزار شد.

در این مراسم ضمن پخش سرود توسط اعضای کتابخانه، بازی گروهی نیز با وسایل بازی کتابخانه طراحی و اجرا شد، اجرای نمایش عروسکی از جمله برنامه های بسیار مورد علاقه اعضای کتابخانه است که در این جشن برگزار شد و با توجه به اینکه بیشتر کودکان محتوای شعری تئاتر عروسکی را بلد بودند، خود کودکان نیز در این نمایش حضور فعال داشتند.

همچنین اطلاعات مختصری در رابطه با امام حسن مجتبی (ع) به شرکت کنندگان ارائه شد. پذیرایی و اهدای جوایز پایان بخش برنامه های این جشن بود.

کتابخانه عمومی شیخ عاملی شال توسط ملیحه غفوری و فاطمه آقاعلیخانی اداره می شود.

*********************

جمع خوانی کتاب احکام روزه

به مناسبت قرارگرفتن در ماه مبارک رمضان و لزوم دانستن احکام های  ماه میهمانی خدا،کتاب احکام روزه نوشته (سید مجتبی حسینی) که  درمورد فتواهای ده تن از مراجع  شیعه در موضوع  روزه ،روزه در سفر ، مبطلات روزه ، کفاره روزه و زکات فطره است توسط کتابدار کتابخانه دانش و جمعی از اعضای فعال  درکتابخانه دانش نصرت آباد مورد جمع خوانی قرارگرفت .

کتابخانه عمومی دانش نصرت آباد توسط سید مجتبی موسوی و سمیه مرادی اداره می شود.

***************

دوره آشنایی با بخش کودک کتابخانه عمومی خواجه نصیرالدین طوسی معلم کلایه برگزار شد، در این دوره با حضور بسیاری از کودکان و والدین آن ها، در رابطه با بخش کودک توضیحات مفیدی ارایه شد و کتاب های مفید و مناسب به مخاطبان معرفی کردند.

همچنین در رابطه با فعالیت ها و اقدامات این بخش کتابخانه توضیحات کاملی به مخاطبان ارایه شد تا هرچه بهتر از خدمات آن استفاده کنند.

حمیرا کاظمی الموتی و سید عابدین حسینی کتابخانه معلم کلایه را برعهده دارند.

*****************

بزرگداشت استاد محرم رحمانی دبیر بازنشسته و عضواولین دوره  شورای اسلامی  شهر تاکستان با همکاری علی اکبر طاهرخانی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ، اداره آموزش و پرورش ، دانشگاه پیام نور ، شورای اسلامی و شهرداری تاکستان ، انجمن ادبی استاد عباس طاهری ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که با دبیری انجمن کتابخانه های شهرستان تاکستان  برگزار گردید.

شعر خوانی استاد پدرام عضو انجمن کتابخانه های شهرستان  در وصف زنده یاد محرم رحمانی ،  مقاله خوانی آقای خسرو رحمانی از اعضای انجمن کتابخانه ، اجرای موسیقی زنده ، پخش کلیپ و همچنین شعر خوانی آقای عبدالله رحمانی عضو شورای شهر تاکستان از دیگر برنامه های این نکوداشت بشمار آمد .

اسداله رحمانی از دوستان و شاگردان استاد محرم  رحمانی ابتدا سروده ای از استاد فقید عباس طاهری را با موضوع باغبان زندگی و سپس از جایگاه معلم و معلمی خواند و زحمات بسیار زیادی که برای پرورش و تعلیم دانش آموزان متحمل میشوند و مصداق آنرا استاد محرم رحمانی میدانستند یک معلم واقعی ، زحمت کش و دلسوز  و انسانی بسیار خردمند و ایشان را فردی که از افراط و تفریط پرهیز داشتند ر ا از دیگر ویژگیهای استاد رحمانی عنوان کرد.  

در خاتمه این بزگداشت از خانواده محترم رحمانی توسط مسئولین و بزرگان حاضر در این برنامه با لوح تقدیر مراتب سپاس و تشکر خود را ابراز نمودند.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما