اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/3/12 شنبه کتاب خوان مدرسه ای خرداد توسط کتابخانه آیت الله حاج سید حسین موسوی برگزار شد

مسوول کتابخانه عمومی آیت الله حاج سید حسین موسوی روستای کلج از برگزاری نشست کتاب خوان ویژه ی ماه خرداد در مدرسه هدایت کلج  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، پریسا کهنسال گفت: در این نشست کتاب هایی مناسب معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

وی کتاب های معرفی شده در این نشست را به شرح ذیل ارایه کرد:

معرفی کننده : دیانا رضایی      عنوان کتاب :  فلفلی وشیطونک جیغ وداد            نویسنده :ماندانا مطیع    ناشر:کیوان

خلاصه کتاب :

این کتاب مختص گروه سنی "الف" و "ب" در این کتاب مصور و رنگی، حکایت پسری به نام "فلفلی" را می‌خوانند که با جیغ و داد کردن باعث می‌شود شیطونک جیغ و داد از طریق دهان او وارد شکمش شده و حرص او را بیش‌تر درآورد. اما مادر "فلفلی" که متوجه‌ی این قضیه شده بود شیطونک جیغ و داد را از شکم "فلفلی" بیرون آورد و به بچه‌هایش گفت تا زمانی که بچه‌های مهربان و خوش‌اخلاق، و دوست داشتنی باشید، شیطونک جیغ و داد نمی‌تواند به شما آسیبی برساند. "فلفلی" سعی کرد از آن پس پسر خوش‌اخلاقی باشد و به حرف‌های مادرش گوش کند.

 معرفی کننده : آیلار کشاورز   عنوان کتاب :موش کوچولو دانا ومار زورگو     نویسنده : ثریا علی    ناشر:برف

خلاصه کتاب :

در کتاب مصور حاضر حکایتی از کتاب((مرزبان نامه)) برای کودکان به زبان ساده بازآفرینی شده است .حکایت درباره موشی است که یک روز ماری بزرگ لانه‌اش را تصاحب می‌کند .موش که قادر نیست با مار زورآزمایی کند چاره‌ای می‌اندیشد، سپس با آمدن باغبان، موش در مقابل لانه‌اش آتش روشن می‌کند و مار از لانه خارج می‌شود و به دنبال موش می‌رود .موش دانا، با زیرکی مار را به سوی باغبان می‌کشاند و.....

  معرفی کننده : آیسان رضایی   عنوان کتاب : قصه های فی فی وباغ گل کوچولو ها  نویسنده:  کیت چمپن   

خلاصه کتاب :

این کتاب جهت مطالعه ره سنی الف  به رشته تحریر در آمده است  برای کودکان بالای 2 سال مفید است . داستان آن در یک باغ گلها میگذرد. شخصیت های داستان هم گلها هستند. ماجراجویی ها و اتفاقاتی که برای این گلها می افتد  حوادث داستان را شکل میدهدگلها چه ماجراجویی هایی میتوانند انجام دهند؟شخصیت اصلی داستان گلی به اسم فی فی من رو یهست، اما کسی همه اسمش رو صدا نمیکند. اون توی باغچه دوستان زیادی دارد فی فی  برای هر اتفاقی یک تکیه کلام مخصوصی دارد تولیپ دختر خاله گُل مجموعه هست. اومهمانی رفتن وصبحت با اطرافیان  را بسیار دوست دارد  در یک خانه  آناناسی زندگی میکند و یک حشره کوچک را هم به عنوان حیوان خانگی اش نگهداری میکند. ویولت هم یکی دیگه از گلهاست که هنرمنداست نقاشی میکند ..... در صورتی که خردسالا ن علاقه به مطالعه این کتاب دارند ومایلند با سایر شخصیت های این کتاب آشنا شوند می توانند ان را مطالعه کنند ..کارتون این کتاب با نام فی فی نیز ساخته شده است 

معرفی کننده : یاشار کشاورز تحصیلی    عنوان کتاب :  تاج قرمزی      نویسنده ایرنیا ژلزنونا    ناشر:کیوان

خلاصه کتاب :

 این کتاب داستان سه دوست به نام های آقا کلاغه، آقا گربه و خروس تاج قرمزی است. آنها در جنگل زندگی می کردند. آقا کلاغه و آقا گربه هر روز برای آوردن چوب به جنگل می رفتند و  تاج قرمزی تنها در خانه می ماند آنها از خروس تاج قرمزی می خواستند که مواظب خودش باشد و حتی سرش را از پنجره بیرون نیاورد و مبادا گول حرف های آقا روباهه را بخورد. تا اینکه یک روز صبح که «آقا کلاغه» و «آقا گربه» به جنگل رفتند. «آقا خروسه» رفت و زیر پنجره نشست.....».

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما