اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/3/19 شنبه کتابخانه روستای کلج با اجرای دوره های آموزشی موجب افزایش دانش مخاطبان شده است

مسوول کتابخانه عمومی آیت الله حاج سید حسین موسوی روستای کلج گفت: این کتابخانه با برگزاری دوره ها و نشست های آموزشی و علمی ، در مسیر ارتقای دانش مخاطبان و اهالی روستای کلج گام برداشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، پریسا کهنسال اظهار داشت: با توجه به ماه مبارک رمضان و شب های مبارک قدر و لزوم رعایت برنامه تغذیه ای مناسب جهت سلامت و پیشگیری از بیماری های گوارشی  و ارتقاء سطح آگاهی و دانش  عموم مردم نشست سلامت و آشنایی با اصول تغذیه سالم در ماه  مبارک رمضان  ویژه بانوان  روستای کلج  برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست که با همکاری تکنسین های  پایگاه اوژانس کلج برگزار گردید  به نکاتی پیرامون زمان غذا خوردن،میزان غذا خوردن ،انتخاب نوع غذا و به اهمیت تغذیه در بیماری های داخلی و...پرداخته شد.

 کهنسال همچنین گفت: معرفی منابع مفید جهت مطالعه  ارتقاء سطح اگاهی بانوان  از جمله کتاب آشنایی با بیماری های داخلی و دنیای هنر آشپزی غذاهای دیابتی از دیگر اقدامات در این نشست بود .

این مسوول اضافه کرد: آشنایی با علت های بیماری گوارشی در ماه رمضان و پیشگیری از بیماری های گوارشی نکات دیگر بود که در این نشست به آن اشاره شد.

وی خاطرنشان کرد: درپایان این نشست ضمن کنترل فشار خون شرکت کنندگان بانوان به عضویت در کتابخانه درآمده و از بخش های مختلف کتابخانه بازدید کردند و با فعالیت ها وخدمات متنوع کتابخانه آشنا شدند.

کهنسال در ادامه گفت: با توجه به فرارسیدن آزمون های سراسری دانشگاه ها  به منظور آشنایی دانش اموزان سال آخر دبیرستان  با منابع کمک درسی کتابخانه و نیز آماده  سازی علمی سایر دانش آموزان و نیز اهمیت این منابع در پیشرفت تحصیلی ودرک مفاهیم کتب آموزشی و درسی ، وایجاد انگیزه وترویج فرهنگ مطالعه کتابخانه آیت الله حاج سید حسین موسوی با همکاری دبیرستان شبانه روزی شهید مطهری کلج اقدام به برگزاری نشست آموزشی فواید مطالعه داشت.

این مسوول افزود: در این نشست آموزشی رضا طالبی دبیرعلوم اجتماعی  این دبیرستان ضمن اشاره به درج مهارت و روش های مختلف یادگیری، توصیه به  مطالعه کتب کمک درسی  در کنار مطالعه کتب درسی  آموزشی و نقش موثراین منابع در درک مفاهیم ومطالب آموزشی را مطرح کرد.

کهنسال در پایان گفت: افزایش آرامش و کاهش استرس ،تقویت ذهن وحفاظت از آن، مقابله با افسردگی با مطالعه کتاب های خود یاری، افزایش آگاهی ،گسترش دایره لغات ،تقویت حافظه ،ارتقاء سطح آگاهی و.... از جمله نکاتی بود که در  نشست آموزشی  اهمیت مطالعه وکتابخوانی وفواید آن در زندگی   عنوان شد.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما