اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1397/4/11 دوشنبه کارگاه کودک، کتاب و اندیشه ورزی در کتابخانه امام خمینی (ره) قزوین در حال برگزاری است

کارگاه کودک، کتاب ، اندیشه ورزی با همکاری بنیاد تربیتی حیات با حضور تعدادی از کتابداران کتابخانه های عمومی استان در تالار قلم کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین در حال برگزاری است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، این کارگاه طی چهار روز و در سطوح عملی و نظری برگزار می شود.

حجت الاسلام آذری نژاد در  این دوره در رابطه با معرفی و بیان ویژگی کتاب های فلسفی و اخلاقی مناسب برای پرورش تفکر کودکان و نوجوانان و مرور تجربیات متناظر با ویژگی هر کتاب، فعالیت های عملی خلاقانه پس از قصه خوانی فلسفی و دکتر صدر  نیز ؛  قصه گویی خلاق و تسهیل گری در کارگاه های آموزشی مشارکتی و در فعالیت با کودکان و نوجوانان را مطرح کرد.

خانم فاضل در این نشست در رابطه با کتابداری به عنوان فرصتی برای تربیت و مسوولیت سازندگی و جایگاه کتابخوانی در تقویت مسوولیت پذیری کودک و ارتقا توان حل مسئله توسط کودکان صحبت کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در این کارگاه آموزشی ضمن ابراز خشنودی از استقبال کتابداران از برگزاری چنین دوره هایی گفت: در دین اسلام و نگرش منحصر به فرد آن نسبت به انسان موضوع تعلیم و تربیت به ویژه برای کودکان بسیار جدی گرفته شده است، به واقع دین اسلام با توجه به جهان بینی الهی خود، ناظر به استعدادها، وظایف و تکالیف انسان در مقابل خداوند ، به موضوع عقلانیت و تفکر پرداخته است.

رویا اسماعیلی افزود: موضوع تعلیم و تربیت یکی از محوری ترین و با اهمیت ترین مباحث مطرح در حوزه علوم انسانی به شمار می رود که لازم است با توجه به جامعه ی امروز و پیشرفت های صورت گرفته بروز شده و موجب رشد و تعالی افراد به ویژه کودکان را فراهم آورد.

این مسوول اضافه کرد: یکی از بهترین ابزارها در عرصه تربیت کودکان، کتاب و به ویژه داستان است که فرصت مغتنمی را جهت تربیت صحیح کودک و نیز پرروش قدرت اندیشه ورزی او فراهم می کند.

اسماعیلی یاداور شد:  این اداره کل همراستا با اهداف و برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بهسازی، توسعه و گسترش خدمات بخش کودک کتابخانه های عمومی، در راستای برقراری ارتباط موثر میان تعلیم و تربیت و رشد فکری و اجتماعی کودکان و نوجوانان گام برداشته است.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما