اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/4/12 سه‌شنبه رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) : ترویج کتابخوانی و آشنایی با معارف رضوی از دستاورد های مهم جشنواره کتابخوان رضوی است

نائینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: ترویج فرهنگ مطالعه در سایه معارف رضوی یکی از دستاورد های مهم جشنواره کتابخوانی رضوی است .

سید ابوالحسن نائینی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ، ضمن دعوت عموم مردم جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی افزود:با توجه به اینکه آموزش  و بحث یادگیری در نسل جوان  شیوه های تاثیرگذار خود را می طلبد تا شاهد  اثربخشی و تاثیرگذری عمیق در زمینه آموزش باشیم،  این امر ایجاب می کند تا  از شیوه های ویژه و موثرتری استفاده شود.

وی اظهار کرد:یکی از این شیوه های تاثیرگذار در بحث یادگیری و آموزش که تاثیرگذاری موثری نیز دارد ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در نسل جوان و نوجوان است، بخصوص با توجه به کم رنگ بودن این مقوله  در جامعه و گسترش تکنولوژی های فضای مجازی  که مظلومیت این عرصه را بپش از پیش نمایان می کند.

نائینی خاطرنشان کرد:در این راستا برگزاری جشنواره های  مختلف کتابخوانی و  ترویج و نشر آن بخصوص در نسل کودک  و نوجوان نقش موثر و قابل توجهی خواهد داشت  که به طور قطع برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در شناساندن سیره رضوی در دستیابی به  اهداف این جشنواره نقش قابل توجهی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: ترویج سیره رضوی  و معرفت شناسی نیازی است که در جامعه حس می شود که در این عرصه باید بسیار کار شود بخصوص که سیره رضوی بخش مهمی از ارزش های دینی و اسلامی و ملی و ایرانی ما به شمار می رود.

به گفته این مسئول برگزاری جشنواره های مختلف همانند جشنواره رضوی باید تکرار و تدوام یابد و همراه با برنامه های بیشتر و متنوع تر برگزار شود به گونه ای که به زبان کودکان و نوجوانان بوده و   برای این قشر آشناتر و  ملموس و همراه با لذت و یادگیری  باشد.

 نائینی بیان کرد:ارتقای فرهنگ مطالعه در جامعه نیازی ضروری است فرهنگی که باید از سنین کودکی در خانواده ها آغاز و سپس در مراحل بعدی زندگی به ویژه مدارس با برگزاری کلاس های قصه گویی و کتابخوانی ترویج یابد برگزاری این برنامه ها بعد از خانواده ها، در مدارس نیز  تاکید شود و اگر اینگونه باشد نسل کودک ما از همان دوران کودکی  با فرهنگ کتابخوانی و مطالعه عجین می شوند که به طور قطع، نقش چشم گیری در ارتقای فرهنگ مطالعه خواهد داشت.

وی یادآور شد: از دیگر اقداماتی که لازم است در راستای توسعه ی مطالعه ی مفید انجام شود می توان به : تسهیل در امر دسترسی به منابع کتابخانه ای، کاهش قیمت ها و هزینه های و کاربردی بودن و کوتاه نمودن مطالب مندرج در کتب و بهره مندی از نرم افزارهای دیداری و شنیداری قابل استفاده در کامپیوتر های شخصی و گوشی تلفن همراه از جمله اقداماتی است که می تواند در ارتقای سطح کتابخوانی و مطالعه موثر واقع شود.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما