اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/4/16 شنبه مدیر اسناد و کتابخوانی ملی استان قزوین: جشنواره کتابخوانی رضوی بستری مناسب برای توسعه فرهنگی است

حجت الاسلام حسینی،مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین گفت:جشنواره کتابخوانی رضوی بستری مناسب برای توسعه اقدامات فرهنگی در سطح جامعه است.

به گزارش اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین؛ حجت الاسلام مهدی حسینی در خصوص جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مناسب برای بها دادن  به امر مهم کتاب و کتابخوانی در غالب مطالعه مفید در خصوص سیره ائمه معصوم (ع) به ویژه امام رضا (ع) است.

وی اظهار کرد:دین مبین اسلام برای مطالعه،تحقیق و تفحص جهت کسب علم و تربیت صحیح و همچنین پیشرفت و توسعه در شئونات مختلف زندگی بشر ارزش و اعتبار زیادی قائل شده است و همه ی افراد بشر را به خواندان و نوشتن و در حقیقت به تحصیل علم و دانش تشویف نموده است.

به گفته حجت الاسلام حسینی این امر با نزول قرآن به عنوان کتاب آسمانی و با کلمه قرائت مسلم گردیده است در اهمیت کتاب و کتابخوانی و در مقام شرافت و عظمت کتاب همین بس که خداوند اولین آیات قران را که پیامبر نازل فرموده با امر به قرائت آغاز کرده است.

وی اظهار کرد:کتاب حاوی اندیشه ها و تجربیات بشری در طول تاریخ است و سهم عمده ای در انتقال دانش و فرهنگ به نسل های آینده دارد.

حجت الاسلام حسینی اضافه کرد:یکی از شاخص های ارزیابی رشد،توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشور در عصر حاضر میزان مطالعه و کتابخوانی مردم آن جامعه است،کشور تاریخی ایران اسلامی با داشتن تمدنی چند هزار ساله و مراکز متعدد علمی،فرهنگی و کتابخانه های معتبر و علما و دانشمندان بزرگ با آثار ارزشمند تاریخی سرآمد ملل دیگر بوده است.

وی بیان کرد:وضعیت کتاب و کتابخوانی در ایران یکی از دغه غه های مهم مقام معظم رهبری در چند سال گذشته بود است،ایشان همواره توجه جدی به کتاب داشته اند و در دیدار با مسئولان فرهنگی کشور فرمودند «در جامعه باید سنت کتابخوانی رواج یابد؛ کتابخوانی باید در جامعه ترویج شود و این بر عهده همه دستگاه هایی است که در این زمینه مسئول هستند».

مدیر اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت:دستگاه های اجرایی باید برای برگزاری یک فعالیت مطلوب فرهنگی و ماندگار همچون جشنواره کتابخوانی رضوی همکاری و تعامل داشته باشند و همه در برگزاری این جشنواره مهم احساس مسئولیت کنند تا به نحو احسن برگزار شود و با توجه به اینکه نام مبارک هشتمین اختر تابناک امام و ولایت بر روی این جشنواره حک شده است باید آبرومندانه باشد.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد:جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مناسب برای شناسایی سیره ی امامان معصوم (ع) است امید داریم بتوانیم ابعاد مختلف زندگی و سیر و سلوک حضرت امام رضا (ع) را بهتر بشناسیم

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی،گسترش فعالیت های علمی،هنری و پژوهشی مرتبط با سیره زندگی و ابعاد مختلف شخصیت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت امام رضا (ع) شناسایی تجلیل و حمایت از تولیدکنندگان و پدیدآوردگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه فر هنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده آنها باید مهمترین رسالت جشنواره رضوی باشد.

مدیر اسناد و کتابخوانی ملی استان قزوین با ارائه گزارشی از فعالیت این مرکز اظهار داشت:از این ظرفیت و پتاسیل می توان در راستای برگزاری هشتمین کتابخوانی رضوی استفاده کرد.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما