اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/4/20 چهارشنبه اقدامات کتابخانه های عمومی شهید بهشتی، شهید مطهری و دارالعباس برای جشنواره رضوی

گزارش فعالیتهای کتابخانه شهید بهشتی برای جشنواره رضوی:

جهت آشنا شدن اعضای کودک و نوجوان با جشنواره رضوی،برنامه هایی برای معرفی جشنواره و منابع آن ویژه رده سنی کودک و نوجوان در کتابخانه شهید بهشتی برگزار شد.

 قصه گویی از کتاب "مژده گل" که ویژه گروه سنی 11-4 است در بخش کودک کتابخانه انجام شد و شرکت کنندگان با قصه های زندگی امام رضا(ع) آشنا شده و نقاشی مرتبط با این داستانها را کشیدند.همچنین جمع خوانی کتاب" مهمان خراسان" که دیگر کتاب این رده سنی است نیز انجام شد. همچنین کلاس آشنایی با جشنواره رضوی با همکاری مدرسه جامی انجام شد که در طی آن کتابهای ویژه کودک و نوجوان برای علاقمندان معرفی شد.

از دیگر برنامه هایی که در این رابطه انجام شد معرفی کتاب و نحوه شرکت در این مسابقه  در خانه فرهنگ آفرینش بود که در این جلسه نیز شرکت کنندگان با روند این جشنواره آشنا شدند.

همچنین نمایشگاهی از منابع جشنواره رضوی در کتابخانه دایر است تا اعضا بیشتر با این جشنواره، منابع و نحوه شرکت در آن آشنا شوند.

*****************

گزارش مسابقات سیره رضوی کتابخانه عمومی شهید مطهری

همزمان با اعلام نهاد کتابخانه های عمومی کشور در خصوص مسابقات سیره رضوی در سال 97  تبلیغات در سطح کتابخانه آغاز شد

کتابهایی که برای این مسابقات تدارک دیده شده بود در معرض دید عموم  در قالب نمایشگاه سیره رضوی قرار گرفت . همچنین با نصب پوستر در ورودی کتابخانه و همچنین در میزهای مطالعه تبلیغات انجام گرفت . همچنین نشست معرفی کتابهای بخش کودکان در بخش کودک کتابخانه انجام گرفت . مسابقه نقاشی در کتابخانه صورت پذیرفت. در مجموع استقبال خوبی از این مسابقات در سطح کتابخانه از سوی اعضای کتابخانه شاهد هستیم .

****************

با حضور اعضای فعال کتابخانه عمومی دارالعباس جمع خوانی با موضوع جشنواره رضوی برگزار گردید و طی بحث و گفتگو راجع به مطالب گفته شده به نتیجه گیری پرداختند.

همچنین در کتابخانه دارالعباس شریفیه قصه گویی با موضوع جشنواره رضوی توسط مجری خانم سکینه کلانتری برگزار گردید که طی این جلسه مجری قصه هایی از امام رضا (ع) را برای اعضای حاضر بیان نمودند و حاضرین ضمن بحث و گفتگو در این موارد ، تصاویری از سخنان گفته شده را به تصویر کشیدند و به صورت نمایشگاه در دید عموم دراین محل قرار گرفت.

و نیز با حضور اعضای کتابخانه عمومی دارالعباس شریفیه با موضوع جشنواره رضوی و خواندن داستانهایی

 راجع به امام رضا (ع) درباره زندگی و سیره اخلاقی او اعضا نقاشی هایی در این رابطه رسم نمودند که به صورت نمایشگاه در این محل در معرض دید عموم قرار گرفت.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما