اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/5/7 يكشنبه برنامه ریزی ستاد اقامه ی نماز اداره کل کتابخانه های استان برای ترویج فرهنگ اصیل اسلامی

ستاد اقامه ی نماز اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین با برگزاری جلسه ای در دفتر مدیریت، برنامه ها و راهکارهای ترویج فرهنگ نماز اول وقت و اجرای هرچه بهتر اصول اعتقادی را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، در این جلسه که با حضور مدیرکل، معاونت، کارشناس انجمن ها ،  کارشناس فرهنگی و امور اداری و امور کتابخانه های استان برگزار شد،  راهکارهای اجرای برنامه های مفید و اثربخش برای ارتقای فرهنگ دینی و اخلاقی مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه گفت: نماز در مکتب انسان ساز اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و هیچ عملی از اعمال دینی و افعال عبادی با آن قابل مقایسه نمیباشد

اسماعیلی افزود: در نماز دو اثر عمده نهفته است یکی اثر فردی که موجب نزدیکی او با خدایش میگردد و دیگر اثر اجتماعی است که او را در جامعه فرد مسئول بار میآورد. یعنی نمیشود کسی اهل نماز و عبادت باشد و در عین حال نسبت به جامعه بشری و همنوعان خویش هیچ وظیفهای را احساس نکند.

اسماعیلی اظهار داشت: پیامبران پرستش را نیاوردند و ابتکار نکردند ، بلکه نوع پرستش را یعنی نوع آداب و اعمالی که باید پرستش به آن شکل صورت گیرد به بشر آموختند . احساس نیایش ، احساس و نیاز غریزی است به کمالی برتر که در او نقصی نیست و جمالی که در آن زشتی وجود ندارد ، انسان در حال پرستش از وجود محدود خویش می خواهد پرواز کند و به حقیقتی پیوند یابد که در آنجا نقص و کاستی و فنا و محدویت وجود ندارد.

وی ادامه داد: عبادت و پرستش علاوه براینکه نیاز فطری بشر است ، راز آفرینش انسان نیز عبادت است و ماخلقت الجن و الانس الا لیعبدون (همانا جن و انس را نیافریدیم مگر برای اینکه مرا پرستش کنند )  عبادت یک پیمان الهی است که انسان در روز ازل با خدای خود پیمان عبودیت بسته است ، عبادت ماموریت انسان است .

مدیرکل کتابخانه های استان گفت: در این راستا وظیفه ی ما است که در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز و عبادت نهایت تلاش خود را به کار گرفته و برنامه ریزی های دقیق و مدونی در این زمینه داشته باشیم.

اسماعیلی افزود: تاکنون با برگزاری نشست های قصه گویی، کتابخوانی، جمع خوانی و نقد و بررسی کتاب در حوزه ی نماز، مسابقات نقاشی و تقدیر از فعالان حوزه ی نماز گام هایی هرچند ناچیز در راستای ارتقای دانش مخاطبان درباره نماز برداشته ایم  و طی ماه های آینده با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و مسابقه فراخوان مقاله درباره ی نماز ، این  اقدامات را توسعه می دهیم.

در این جلسه همچنین معاونت و کارشناسان حاضر در جلسه در رابطه با راهکارهای خلاقانه و مفید دراین زمینه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما