اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1397/5/8 دوشنبه کتابخانه شهید بهشتی تاکستان در ایام تابستان میزبان برنامه های متنوع فرهنگی است

مسوول کتابخانه عمومی شهید بهشتی تاکستان گفت: با هدف جلب رضایت مخاطبان و افزایش انس و علاقه ی مردم با فضاهای فرهنگی برنامه های متنوعی در این کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، سمیرا طاهرخانی افزود: از جمله در جهت آشنا شدن اعضای کودک و نوجوان با جشنواره رضوی،برنامه هایی برای معرفی جشنواره و منابع آن ویژه رده سنی کودک و نوجوان در کتابخانه شهید بهشتی برگزار شد. 

وی ادامه داد: قصه گویی از کتاب "مژده گل" که ویژه گروه سنی 11-4 است در بخش کودک کتابخانه انجام شد و شرکت کنندگان با قصه های زندگی امام رضا(ع) آشنا شده و نقاشی مرتبط با این داستانها را کشیدند. همچنین جمع خوانی کتاب" مهمان خراسان" که دیگر کتاب این رده سنی است نیز انجام شد. طاهرخانی افزود: کلاس آشنایی با جشنواره رضوی با همکاری مدرسه جامی انجام شد که در طی آن کتابهای ویژه کودک و نوجوان برای علاقمندان معرفی شد. از دیگر برنامه هایی که در این رابطه انجام شد معرفی کتاب و نحوه شرکت در این مسابقه  در خانه فرهنگ آفرینش بود که در این جلسه نیز شرکت کنندگان با روند این جشنواره آشنا شدند.

وی همچنین گفت: همزمان با برگزاری جشنواره رضوی در سطح کشور، کتابخانه شهید بهشتی نیز با انجام اقداماتی در جهت تبلیغات این جشنواره فعالیتهایی را انجام دادند.

طاهرخانی اضافه کرد: از جمله این برنامه ها برگزاری برنامه قصه گویی در سالن ورزشی بعثت بود که در این برنامه  قصه هایی از کتاب "مژده گل "از سری کتابهای رضوی برای کودکان بیان شد و در ادامه نحوه شرکت در این جشنواره برای کودکان تشریح شد، همچنین کتابداران با حضور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اقدام به برگزاری قصه گویی و جمع خوانی کتابهای رده سنی کودکان در این کانون کردند و اعضای کانون در مسابقه نقاشی شرکت کردند.

این مسوول یادآور شد: همچنین به منظور آشنایی هرچه بیشتر اعضا با منابع جشنواره رضوی جلسه جمع خوانی کتاب" ماه هشتم" ویژه نوجوانان با حضور نوجوانان عضو کتابخانه در کتابخانه برگزار شد، نمایشگاه کتاب منابع جشنواره رضوی نیز در کتابخانه دایر است و همچنین برای علاقمندان به شرکت در جشنواره به صورت اینترنتی نیز سیستم رایانه در نظر گرفته شده است  و اعضا میتوانند در این جشنواره شرکت کنند.

طاهرخانی افزود: جشنی در بخش کودک کتابخانه شهید بهشتی ویژه دختران عضو کتابخانه برگزار شد. در این جشن 40  نفر از اعضای کودک و نوجوان دختر شرکت داشتند که  فرازهایی از زندگانی حضرت فاطمه معصومه(س) برای اعضا بیان شد  و مسابقه پرسش و پاسخ برگزار شد.

این مسوول در ادامه گفت: از دیگر برنامه های انجام شده در این برنامه اجرای نمایش عروسکی  توسط اعضای کودک بود که با استقبال خوب سایر شرکت کنندگان مواجه شد. در ادامه این جشن نیز سرود خوانی توسط شرکت کنندگان انجام شد.

طاهرخانی افزود: همچنین با توجه به پشت سرگذاشتن روز عفاف و حجاب، از اعضای کودک و نوجوان با حجاب برتر با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

وی در پایان گفت: بخش کودک کتابخانه شهید بهشتی در جهت پر کردن اوقات فراغت اعضای کودک و نوجوان در تابستان برنامه های مختلفی را اجرا میکند که راه اندازی بخش اسباب بازی، قصه گویی ، مسابقه نقاشی وکلاسهای آموزش تفکر از جمله این برنامه هاست.

پایان پیام //

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما