اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/6/12 دوشنبه گزارشی از اقدامات کتابخانه های امام علی (ع) و امام محمدباقر (ع) آبیک

برنامه ها و اقدامات کتابخانه های عمومی امام علی (ع) و امام محمدباقر (ع) شهر آبیک تشریح شدند.

برنامه های فرهنگی وآموزشی در کتابخانه امام علی (ع)- شهرخاکعلی

کتابخانه امام علی(ع) واقع در شهر خاکعلی که توسط شهرداری خاکعلی احداث و به تازگی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است با برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی تلاش می کند  تا اقشار مختلف وشهروندان شهرخاکعلی را به سمت  تنها کتابخانه شهرخاکعلی سوق دهد.

برگزاری کارگاه های آموزشی متنوع و کلاس های فرهنگی بویژه در فصل تابستان و مراجعه کودکان و نوجوانان باخانواده های خود به این کتابخانه حال و هوایی دیگر بخشیده است.

برگزاری کارکاه آموزشی چرتکه  و رباتیک از جمله برنامه های آموزشی کتابخانه امام علی و ویژه کودکان و نوجوانان میباشد که در روزهای 5شنبه هرهفته برگزار میگردد.

برگزاری نشست قصه خوانی وقصه گویی و نقاشی توسط اعضا در ساعاتی از روز و علاقه خاص کودکان و نوجوانان به حضور در این کلاسها از دیگر کلاسها و برنامه های فرهنگی کتابخانه میباشد.

برگزاری چنین برنامه هایی و تلاش آقای ابوالفضل حاجی پور،  مسئول کتابخانه امام علی(ع)  در ایجاد نظم و نظافت وآراستگی کتابخانه و حسن خلق وتعامل با شهروندان و اطلاع رسانی در مساجد و معابر و سطح شهرتوسط ایشان موجب گردیده که عضویت افراد وحضورشهروندان در کتابخانه در روزهای اخیر افزایش چشمگیری داشته باشد.

ابوالفضل حاجی پور مسوولیت کتابخانه عمومی امام علی (ع) را برعهده دارد.

 

 

برنامه ها  و فعالیتهای فرهنگی کتابخانه امام محمدباقر (ع) با موضوع اوقات فراغت و خانواده ها با مشارکت اعضا و والدین برگزارشد.

در راستای جذب مخاطبین و اطلاع رسانی عملی به شهروندان کتابخانه امام محمدباقر (ع) بخشی از فعالیتهای فرهنگی و هنری خود را در داخل محیطهای مبلمان شهری از قبیل پارکها و فضاهای عمومی برگزار میکند تا بدین وسیله افراد بیشتری نسبت به کتابخانه و فعالیتهای جانبی آن اطلاع حاصل نمایند.

در همین راستا برنامه فرهنگی با موضوع آشنایی با تغذیه سالم با همکاری و مشارکت والدین و اعضا در پارک شهر آبیک برگزارگردید که با استقبال باشکوه خانواده ها مواجه گردید .در این برنامه فرهنگی  اعضا با نحوه نگهداری غذاها و خواص آنها و همچنین مضرات فست فودها و غیره آشنا شدند .در پایان این برنامه نیز اعضا با کشیدن نقاشی ر همین موضوع اطلاعات کسب شده خود را به تصویر کشیدند.

از برنامه های دیگر کتابخانه امام محمدباقربرگزاری بازیهای دسته جمعی با مشارکت والدین خود بود که ساعاتی خوش را برای اعضا و خانواده های آنان رقم زد و خانواده ها خواستار ادامه چنین برنامه هایی با موضوعات متنوع گردیدند.

از جمله برنامه های دیگر کتابخانه برگزاری کارگاه نقاشی و قصه گویی  بود که این کارگاهها نیز همچنان با حضور زیاد اعضا برگزار شد و اعضا در این کارگاه پس از شنیدن قصه های جالب و جذاب توسط خانم محمودند به خلق تصاویری در موضوع قصه های خوانده شده پرداختند

کتابخانه امام محمدباقر(ع) تلاش دارد تا با استفاده از نظرات و پیشنهادات والدین و اعضا برنامه های متنوعی را باهدف جذب مخاطب بیشتر در کتابخانه برگزار نماید.

مسوول کتابخانه عمومی امام محمدباقر (ع) فاطمه کرامت زاده است .

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما