اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/6/12 دوشنبه گردهمایی فرهنگی ادبی تات شناسی بخش شال در کتابخانه شیخ محمد عاملی برگزار شد

اعضای انجمن فرهنگی ادبی پژوهشی تات شناسی برای نخستین بار به صورت رسمی در کتابخانه عمومی شال گرد هم آمدند. در این گردهمایی شعرا، مولفان، فرهیختگان و اهالی قلم مناطق تات نشین از جمله شال، بویین زهرا، تاکستان و اسفرورین حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین،  موضوع و هدف اصلی این گردهمایی ها به اشتراک گذاری یافته ها در زمینه فرهنگ، ادبیات، مشاهیر و تاریخ زبان و مردمان تات است.

عباس رحمانی تات، محمود زرندی، امیر ابراهیمی سگزآبادی، حسین غلامی  علی محمد علیخانی، حسن علیخانی، نصرالله پورمحمدی املشی، مهران رحمانی( مدیر کمپین گردشگری تاکستان)، آذرمهر و صمدی‌روش ( مسئول و صاحب موزه تات شناسی اسفرورین) از شخصیت های برجسته تات پژوهی و ادبیات تات هستند که در این برنامه شرکت کرده بودند.

این برنامه کبا حضور مسئولین بخش شال و شهرستان بوئین زهرا برگزار شد در این برنامه صفر امینی  ریاست اداره کتابخانه های شهرستان بویین زهرا و نجفی رییس اداره ارشاد بویین زهرا  حضور داشتند .

مهمترین  برنامه های که در این برنامه شعرخوانی  اجرا شد شامل سخنرانی در باب ادبیات و مشاهیر تات و همچنین شعرخوانی به زبان تاتی توسط شرکت کنندگان بود.

نواختن نی توسط هادی عاقلی  در هنگام شعر خوانی و و کتابت اشعار همزمان توسط هنرمند شالی آقای شهبازی و برگزاری نمایشگاه آثار خطاطی و نقاشی  در این گردهمایی نیز بر لطف برنامه افزوده بود.

همچنین در خلال برنامه،  نمایشگاهی از کتاب های مربوط به زبان، فرهنگ و تاریخ تات و کتاب های مولفان تات زبان با همت آقای عباس رحمانی تات در کتابخانه بر پا بود که مورد استقبال قرار گرفت.

ملیحه غفوری و فاطمه آقاعلیخانی کتابخانه عمومی شال را اداره می کنند.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما