اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/6/12 دوشنبه تشریح برنامه های فرهنگی کتابخانه عمومی امام رضا (ع)

برنامه مناسبتی فرهنگی مذهبی به مناسبت شهادت حضرت امام جواد (ع)

همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت امام جواد (ع) برنامه فرهنگی، مذهبی با عنوان جوانترین رهبر در کتابخانه امام رضا برگزارشد .در این برنامه مربی خلاق خانم محمدوند شرح حالی از حضرت امام جواد (ع) بیان نمود و کتاب امام جواد را به اعضا جهت مطالعه معرفی نمود و در ادامه اعضا با موضوع زندگانی امام جواد(ع)  به خلق اثر نقاشی پرداختند که در این برنامه فضایی آرام و دلنشین همراه با معنویت حاکم بود.

برگزاری نخستین جلسه کارگاه طراحی ویژه کودکان و نوجوانان

از دیگر برنامه های انجام شده در کتابخانه امام رضا(ع)  برگزاری کارگاه طراحی ویژه کودکان و نوجوانان بود که با همکاری و مشارکت خانم مرادی برگزار میشود که این کارگاه روزهای دوشنبه عصربرگزار میگردد و تمامی اعضا علاقمند میتوانند با هماهنگی کتابخانه در این کارگاه حضور یابند.

برگزاری نشست کتاب خوان

نشست کتاب خوان ویژه مرداد97در کتابخانه امام رضا از جمله برنامه های فرهنگی دیگر بود که با استقبال اعضا برگزار شد و در این نشست اعضا به معرفی کتابهای خوانده شده در اوقات فراغت خود پرداختند که با استقبال اعضا مواجه گردید.کتابهای سوار بر ابرها مردی که اسرار سرزمینها را میدانست، مربای شیرین بچه های قالیباف خانه و تنور و داستانهای دیگر از جمله کتابهای معرفی شده در این نشست بودند.

برگزاری نمایشگاه های کتاب با توجه به مناسبت ها و اتفاقات روز

کتابخانه امام رضا (ع) با رویکرد معرفی کتاب و در جریان قراردادن اعضا از اتفاقات و مناسبتهای تقویمی وروز دنیا تلاش دارد تا با برگزاری نمایشگاه های موضوعی کتاب مراجعین را نسبت به این مناسبنها حساس نموده تا با مطالعه کتابهای معرفی شده در نمایشگاهها نسبت به این موضوعات با دیدگاه وسیعتر و عمیقتری برخورد نموده و معلومات و اطلاعات خود را تکمیل نمایند.

برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به خاک ایران -  نمایشگاه کتاب با موضوع هنر و سینما در یادبود مرحوم عزت الله انتظامی (آقای بازیگر)و مرحوم دری (کارگردان سینما) نمایشگاه کتاب با موضوع 28 مرداد و کودتا برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع روز عرفه و عید قربان از جمله نمایشگاههای بود که با استقبال اعضا و مراجعین مواجه گردید و کتب معرفی شده به امانت گرفته شد.

کتابخانه امام رضا با مدیریت آقای خدابنده و همکاری و مشارکت خانم سلیمانی اداره میگردد.

کتابخانه امام محمدباقر نشست کتاب خوان مرداد ماه و نمایشگاه کتاب و کارگاه نقاشی و قصه حوانی برگزار نمود.

نشست کتاب خوان ویژه مرداد در کتابخانه امام محمدباقر با حضور بانوان محجبه کتابخانه برگزار شد در این نشست کتابهای معرفی شده از سوی نهاد کتابخانه ها به بحث و معرفی گذاشته شد.

برگزاری کارگاه قصه گویی و قصه خوانی بمناسبت عیدسعید قربان از جمله برنامه های دیگر کتابخانه امام محمدباقر (ع) بود که با حضور اعضای فعال کتابخانه حال و هوای معنوی بخ خود گرفت .

 در این کارگاه خانم محمدوند ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص عید قربان و خواندن قصه ای در این باره حادثه تاریخی و مذهبی عیدقربان را تشریح نمود و سپس اعضا در خصوص حادثه تاریخی عید قربان با بهره جستن از موضوع قصه تصویرآفرینی نمودند.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما