اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/6/14 چهارشنبه خبرهایی از کتابخانه های شهدا و شهید رجایی قزوین و امام رضا (ع) و امام محمدباقر (ع) آبیک

 

کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین میزبان برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی از جمله برگزاری کلاس های قصه گویی و داستان خوانی و جمع خوانی کتاب است که به مناسبت های مختلف ملی مذهبی و در راستای جلب حداکثری مخاطبان و افزایش انس کودکان با کتابخانه به صورت منظم و مستمر برگزار می شود.

نشست کتاب خوان ویژه عید غدیر در کتابخانه شهدا برگزار گردید.

این نشست که به طور ویژه درمورد کتاب هایی با موضوع واقعه تاریخی غدیر بود با حضور تعدادی از اعضای فعال در کتابخانه شهدا برگزار گردید. در ابتدا ی این نشست خانم نیلی کتابدار این  کتابخانه  از اهمیت کتاب و کتابخوانی و لزوم اجرای این نشست ها برای بالا بردن سرانه مطالعه در خانواده ها و زنان خانه دار توضیحاتی ارائه دادند ودر ادامه نیز پنج نفر از اعضا و یکی از کتابداران این کتابخانه کتابهای خوانده شده را به اشتراک گذاشتند.

در این نشست کتاب "بیعت غدیر چرا شکسته شد" توسط معصومه کلهر سالم و کتاب "اسلام در غدیر "توسط مهین عظیمی و کتاب "علی (ع) در قرآن” توسط فاطمه خلیلی و"اسرار غدیر"توسط زهرا خلیلی و دوکتاب "سیری در الغدیر"و"غدیر زلال وحی" توسط فاطمه خانم نیلی معرفی و بازخوانی شد.

************

برگزاری نمایشگاه کتاب در حوزه ها و موضوعات متنوع و جذاب در کتابخانه عمومی شهید رجایی قزوین

همچنین کلاس آموزش خیاطی برای بانوان در کتابخانه عمومی شهید رجایی قزوین برگزار می شود که با استقبال خوبی نیز از جانب مخاطبان رو به رو شده است .

**************

 

برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی امام رضا (ع) آبیک

در این نشست کتاب هایی با هدف جلب هرچه بیشتر عموم مردم به مطالعه و کتابخوانی به اشتراک گذاشته شد .

کتاب های : کتابی آسمانی، اثر: مهدی وحیدی صدر / کتاب نماز (حریز بن عبدالله)، اثر: ابوالفضل هادی منش/ حضرت عیسی (ع)، اثر: اسماعیل هنرمندنیا/ باران مهربانی، اثر:          کریمان حمزه / هفت حکایت از بچه ها و حضرت علی (ع)، اثر: مصطفی رحماندوست/ امام گلها، اثر:        محمود پوروهاب/ در این نشست به اشتراک گذاشته شدند.

*************

برنامه های کتابخانه عمومی امام محمدباقر (ع)  شامل نمایشگاه  کتاب به مناسبت عید غدیر ؛ قصه گویی از واقعه عید غدیر و جمع خوانی خطبه غدیر بود که با حضورر پرشور علاقه مندان برگزار شد       

در این نمایشگاه کتاب ، کتابهایی با موضوع ولایت حضرت علی(ع) و واقعه غدیر در معرض دید مراجعین قرار گرفت . همچنین با مشارکت اعضا و بانوان کتابخانه خطبه خوانی واقعه غدیر صورت پذیرفت و در این برنامه یکی از اعضا به شرح و علت خطبه غدیر پرداخت که مورد توجه اعضا قرار گرفت . 

همچنین در ادامه برنامه قصه خوانی و قصه گویی ویژه اعضای خردسال و نوجوان و همچنین کارگاه نقاشی با موضوع واقعه غدیر برگزار شد تا کودکان به اصالت روز غدیر و علت واقعه غدیر بیشتر پی ببرند.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما