اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران1397/6/14 چهارشنبه دو خبر از کتابخانه های عمومی آیت الله موسوی کلج و علامه رفیعی قزوین

برگزاری 20 برنامه جذاب و مفرح در کتابخانه عمومی آیت الله موسوی کلج                      

بیش از 20 برنامه متنوع و جذاب فرهنگی در کتابخانه عمومی آیت الله سید حسن موسوی روستای کلج از توابع شهرستان قزوین از ابتدای تابستان امسال در حال برگزاری است .

برگزاری مسابقه نقاشی، تصویر کشی از کتابهای خوانده شده و معرفی شده ، نشست های نقد و بررسی و معرفی کتاب، جمع خوانی کتاب با موضوعات مختلف اجتماعی و فرهنگی، جلسات کتاب خوان، جلسات شعرخوانی و ساخت کاردستی و صنایع دستی و سفال از جمله اقدامات انجام شده در این کتابخانه هستند.

اجرای نمایش با موضوعات فرهنگی اجتماعی و با هدف معرفی کتاب، روخوانی و خلاصه نویسی کتاب و برگزاری جلسات متعدد با مسوولان شهر در رابطه با موضوعات مرتبط به مطالعه از جمله دیگر فعالیت های این کتابخانه هستند.

************

کتابخانه عمومی علامه رفیعی به مناسبت روز داروسازی اقدام به برگذاری یک بازدید علمی در داروخانه کرده است.به این صورت که تعدادی از کودکان به داروخانه ی نزدیک کتابخانه رفته و از محیط آن دیدن کردند.

در این دیدار دکتر داروسار توضیحاتی درباره ی داروها، لزوم استفاده از آنها در هنگام بیماری، و همچنین خطرناک بودن مصرف بیجای داروها برای کودکان حاضر توضیحاتی داد،آنها روز داروسازی را به پرسنل داروخانه تبریک گفتند و هدایایی را به رسم هدیه به ایشان تقدیم نمودند.

لازم به ذکر است که  بازدید علمی یکی از روش های فعال و شیو ه ای مناسب برای یادگیری ـ یاددهی است، و به کودکان این امکان را می دهد که طریق مشاهده طبیعت، وقایع، فعالیت ها، اشیاء و مردم تجربه علمی به دست آوردند و با مشاهده مستقیم تفاوت ها یا مشابهت ها، آشنایی بیشتری با محیط اجتماعی به دست آوردند و مفاهیمی را که به صورت تئوری و ذهنی در کلاس مورد بحث قرار می گیرد بهتر در ذهن خود بپرورانند..

 

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما