اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1397/6/15 پنجشنبه خبرهایی از کتابخانه های شهید بهشتی، علامه طباطبایی و شهید ثالث

گزارش برنامه های فرهنگی دهه امامت و ولایت کتابخانه شهید بهشتی تاکستان

 کتابخانه عمومی شهید بهشتی به عنوان یک نهاد فرهنگی برگزاری مناسبتهای دینی و مذهبی را در اولویت کارهای خود قرار داده و به ترویج این فرهنگ می پردازد. از این رو همزمان با فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر و فاصله این دو عید که به عنوان دهه امامت و ولایت شناخته شده برنامه های متنوعی در این کتابخانه برگزار شد که از جمله اقدامات انجام شده به شرح زیر است:

برگزاری" نشست کتاب خوان با موضوع غدیر" و شناخت زندگانی امام علی (ع) از جمله برنامه های انجام شده در این کتابخانه بود که در طی آن اعضا به معرفی کتابهایی در این مورد پرداختند و به بحث و تبادل نظر پیرامون کتابها پرداختند.

برنامه دیگر انجام شده" جمع خوانی خطبه غدیر " بود که با حضور اعضای نوجوان انجام شد، در این جلسه ابتدا  سمیرا طاهرخانی مسئول کتابخانه به بازگویی واقعه غدیر و معرفی خطبه غدیرپرداخت و  اشاره کرد که خطبه غدیر خم از حمد وثنا خداوند شروع و به امامت امام علی (ع) ، فرزندانش و معرفی امامت ختم می‌شود، سپس جمع خوانی خطبه غدیر انجام شد .

 همچنین جلسه" عصر شعر غدیر" با هدف معرفی و بازخوانی آثار منظوم در این حوزه برگزار شد که طی آن اعضا با شعرخوانی در مورد این موضوع پرداختند.

در بخش کودک کتابخانه نیز برنامه هایی با هدف آشنا کردن کودکان و نوجوانان با این اعیاد بزرگ برگزار شد که از جمله آنها قصه گویی با موضوع واقعه روز عید غدیر بود. همچنین جشنی در بخش کودک با حضور کودکان مشتاق و علاقمند برگزار شد. همچنین نمایشگاه کتاب دهه امامت و ولایت نیز با هدف معرفی آثار این حوزه در معرض دید اعضا قرار گرفت.

**************

برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی اسفرورین

در این نشست کتاب های: غدیر خورشید ولایت، اثر:  ستاد فرهنگ غدیر/ آیه های غدیر، اثر: گروه پژوهش ستادغدیر/ جلوهای غدیر، اثر:محمد رجاء واعظی/ اندیشه غدیر، اثر: علی لباف/ غدیر ولایت عشق، اثر: غیاث الدین قمی/ به اشتراک گذاشته شدند.

****************

برنامه های فرهنگی کتابخانه شهید ثالث یحیی آباد به مناسبت عید ولایت

نشست کتاب خوان درکتابخانه که اعضاء در این نشست چهار عنوان کتاب های خوانده شده خودرا به اشتراک گذاشتند که عبارتند از :  اندیشه غدیر نوشته علی لباف  - جلوه های غدیر نوشته محمدرجاء واعظی جاذبه ودافعه علی (ع)  نوشته مرتضی مطهری 110داستان دوران جوانی امیر المومنین گردآوری دفترمشاوررئس صداوسیما /  دراین نشست اعضاء همچنین  به شعر خوانی ومداحی  به مناسبت عید ولایت پرداختند .

برپایی نمایشگاه کتاب از دیگر اقدامات انجام شده در این کتابخانه بودند.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما