اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1397/6/19 دوشنبه خبرهایی از کتابخانه های عمومی شهرستان البرز

 گزارش فعالیت فرهنگی هفته ولایت و امامت در کتابخانه عمومی دارالعباس شریفیه

کتابخانه عمومی دارالعباس با برگزاری برنامه های مختلف میزبان عموم مخاطبان به مناسبت های مختلف است که طی آن نشست هایی با محتوای فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

برگزاری نشست کتاب خوان، نمایشگاه های کتاب، جمع خوانی و روخوانی کتاب، نقد و بررسی کتاب از دیگر اقدامات انجام شده در این کتابخانه هستند.

از دیگر اقدامات انجام شده در این کتابخانه قصه گویی و همچنین شعر خوانی و خواندن شاهنامه برای نوجوانان و کودکان به صورت نشست پرسش و پاسخ توسط مجری سکینه کلانتری انجام پذیرفت .

***********

کتابخانه عمومی دبیرسیاقی نیز برنامه ها و فعالیت های مختلفی را به مناسبت های متعدد ملی مذهبی برگزار می کند.

همچنین کتاب حماسه غدیر اثر محمد رضا حکیمی  در کتابخانه عمومی دبیرسیاقی شهر محمدیه  جمع خوانی شد.

************

کتابخانه ی عمومی یادگار امام  به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیر با همت و تلاش همکاران سعی کرده است به فعالیتهای فرهنگی در این راستا و ایام بپردازد که مشروح این مهم در ذیل به صورت اختصار اعلام می گردد:

طی نشست کتابخانه ای که توسط اعضای فعال انجام پذیرفت سعی بر این شد که کتابهای انتخاب شده با ایام مبارک فوق الذکر سنخیت داشته باشد:

کتاب "حقیقت نور اهل بیت" اثر اصغر طاهرزاده از نشر لب المیزان توسط خانم مریم بابایی معرفی و تشریح شد، کتاب "ولایت" اثر آیت الله دستغیب که توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منتشر شده است توسط معصومه اسدی ارائه شد.

دیگر ارائه دهنده ی این نشست خانم فاطمه عباس زادگان بود که کتاب چندجلدی "امام شناسی" اثر سیدمحمدحسین حسینی طهرانی را معرفی نمود.

کتاب "جلوه ای از امامت" تألیف محمد رضا کریمی که توسط انتشاراتی دلیل ما به چاپ رسیده است نیز توسط: فاطمه شهری معرفی و ارائه شد.

"حماسه ی غدیر" اثر محمدرضا حکیمی توسط: زهرا کشتکار معرفی شد.

پروین قاسمی که از اعضای فعال  کتابخانه می باشد نیز بعنوان آخرین ارائه دهنده ی این نشست کتاب "غدیر و ولایت" از ابراهیم علی برزی را به صورتی شیوا ارائه داد.

به همین مناسبت در بخش کودک و نوجوان کتابخانه جشن غدیر،جمع خوانی کتاب "هدیه شیرین: قصه هایی از زندگی امام علی(ع)"  اثر مسلم ناصری وهمچنین نمایشگاه کتاب در کتابخانه به مناسبت "ایام ولایت و امامت" برگزار شد که با استقبال بزرگسالان و خردسالان که گروه هدف هر جامعه ای به حساب می آیند مواجه شد.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما