اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/6/19 دوشنبه دو خبر از کتابخانه عمومی شهید فهمیده و علامه طباطبایی اسفرورین

برگزاری جلسه مثنوی معنوی در کتابخانه عمومی شهید فهمیده

جلسه مثنوی خوانی در محل سالن مطالعه کتابخانه عمومی شهید فهمیده تاکستان با حضور جمعی از  اساتید ، شعرا  ، اعضای کتابخانه و  اعضای انجمن مثنوی  خوانی شهرستان  برگزار گردید .

 در این جلسه از نشست مثنوی خوانی استاد نوید رحمانی که از موسسین انجمن نیز می باشد  در هر جلسه بخشی از  خوانش  صحیح  دفتر اول  از متنوی معنوی مولوی و درک صحیح  مفاهیم  آن و درست خواندن مثنوی انجام شد.

در ادامه این جلسات تفسیر و توضیح اشعار و ابیات به صورت گروهی  مدنظر می باشد  تا هر کجای قسمت خوانده شده جای سوال داشت به بحث و بررسی موشکافانه آن پرداخته  ازاینکه بتوانند جواب قانع کننده را به مخاطب بدهند .

علیرضا آقایی بخش هایی از مناجات نامه را برای حاضرین در این نشست خواندند و ناهید طاهری مختصری از زندگی شمس  تبریزی  را  آماده کرده بودند در این جلسه برای حاضرین قرائت نمودند.

****************

گزارش فرهنگی کتابخانه علامه طباطبایی اسفرورین

معرفی کتاب طرح شهریور (زیبا صدایم کن نوشته فرهاد حسن زاده)

کتابخانه عمومی علامه طباطبایی اسفرورین به معرفی کتاب زیبا صدایم کن از سری کتابهای طرح شهریور پرداخت.

«زیبا صدایم کن» در رابطه با دختر پانزده ساله‌ای است که در موسسه‌ای زیر نظر بهزیستی زندگی می‌کند. مادر معتادش ازدواج کرده و پدرش به سبب بیماری روانی در آسایشگاه بیماران روانی بستری است. زیبا در روز تولدش به پدر کمک می‌کند تا از آسایشگاه فرار کند. پدر موتور یکی از کارکنان آسایشگاه را می دزد تا با هم به گردش بروند و تولد زیبا را جشن بگیرند.

کتاب «زیبا صدایم کن» برگزیده‌ شورای کتاب کودک و هیجدهمین جشنواره کتاب کانون پرورش فکری کودکان است. کتاب زیبا صدایم کن همچنین به موضوع کودکان بد سرپرست پرداخته است

حسن‌زاده بار دیگر پس از رمان موفق هستی نشان داد که نوجوان را خوب می شناسد و دغدغه های دخترانه شخصیت‌های اصلی داستانش از جنس دغدغه دخترانه دنیای واقعی ‌است.

اعضا و مهمانان برنامه بر این عقیده بودند که تاثیر گذارترین قسمت اثر جایی است که زیبا و پدرش به فروشگاه خواب می روند و پدر زیبا به خواب عمیقی فرو می رود و زیبا گذشته را مرور می کند.

فرهاد حسن زاده این بار هم نشان داد از تکنیک و فرم فراتر می رود، خوب قصه تعریف می کند و بلد است مخاطب را با خود تا هرجایی که می خواهد بکشاند و او را درگیر اوج و فرود داستان کند.

حسن زاده روایتگر آرمان‌های دخترانگی است و شخصیت های دختر رمان های «هستی» و «زیبا صدایم کن» لطافت‌های دخترانه شان را با مردانگی آمیخته و داستان را به پیش می برند.

قرار گرفتن این رمان در فهرست کتاب های برگزیده 2016 کتابخانه نوجوان مونیخ هم حکایت از جهان بینی موفق این نویسنده دارد.

برگزاری پرسش و پاسخ  برای نوجوانان با موضوع عفاف و حجاب در کتابخانه علامه طباطبایی

کتابخانه علامه طباطبایی هر ماه  به صورت مستمر به برگزاری برنامه های در خصوص عفاف و حجاب برای گروه سنی مختلف میپردازد یکی از این برنامه ها پرسش و پاسخ عفاف و حجاب بود که برای گروه سنی نوجوان برگزار شد که در این پرسش و پاسخ ابتدا توضیحات مختصری در مورد تاریخچه حجاب بیان شد در ادامه پرسش و پاسخ پرداخته شد.

به سوالات در این خصوص به صورت کامل و شفاف پاسخ داده شد هدف از برگزاری این برنامه های مستمر عفاف و حجاب آشنایی و آموزش هر چه بهتر و بیشتر مراجعین با بحث عفاف وحجاب میباشد که با الگو گیری و معرفی کتاب های در این زمینه تاثیرات بیشتری خواهند داشت.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما