اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/7/15 يكشنبه آیین بزرگداشت حافظ در کتابخانه های عمومی شهرستان تاکستان برگزار شد

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تاکستان از برگزاری آیین بزرگداشت حافظ شیرازی در کتابخانه های این شهرستان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، احمد لشگری اظهار داشت: به مناسبت بزرگداشت شعرا و عرفای  نامی ایران حافظ شیرازی-شمس تبریزی و مولوی که بزرگداشت این بزرگواران در ماه مهر می باشد اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان با همکاری شورای اسلامی تاکستان کمپین گردشگری، انجمن مثنوی خوانی، انجمن شاهنامه خوانی و انجمن ادبی استاد طاهری اقدام به  آیین بزرگداشتی در سالن مطالعه  کتابخانه عمومی شهید بهشتی تاکستان داشتند.

لشگری ادامه داد: این نشست فرهنگی و ادبی که با حضور برخی اعضای شورای شهر سرکار خانم صفوی رئیس کمیسیون فرهنگی و عبدالله رحمانی دیگر عضو شورا برگزار گردید، استاد  علی پدرام نویسنده و شاعر تاکستانی جدیدترین اشعار سروده خویش قرائت کرد.

وی ادامه داد: استاد اسدالله رحمانی سخنران ویژه و حافظ شناس  این مراسم بود که درباره شخصیت ادبی عرفانی حافظ مطالبی را بیان کرد. ایشان به تجزیه و تحلیل حوادث مقارن با زندگی حافظ و تاثیراتی که بر زندگی و افکار  ایشان داشتند پرداخت و حافظ را نه تنها یک شاعر بلکه عارفی بزرگ در تمامی اعصار دانسته که باید مشی و روش زندگی این شخصیت در زندگی ما پیاده شود. ایشان همچنین به تفسیر القاب حافظ مانند لسان الغیب و یا لقب حافظ پرداختند.

لشگری یادآور شد: نوید رحمانی جوان خوش ذوق و مثنوی شناس نیز درباره مولانا و شمس تبریزی و ارتباط این دو شاعر عارف مطالبی بیان نمود. ایشان همچنین به سبک عرفانی مولانا ورود کرده و درباره زندگی سراسر عرفانی این شخصیت ادبی و عرفانی صحبت کرد.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما