اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/7/16 دوشنبه دو خبر از کتابخانه های عمومی اسفرورین و شهید بهشتی تاکستان

نشست قصه گویی به بهانه همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی

اعضای کودک و نوجوان کتابخانه اسفرورین  به مناسبت بزرگداشت و همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی دور هم جمع شدند  تا یاد و خاطره این مردان کوچک در دفاع از سرزمین‌های مقدس گرامی داشته شود.

در این نشست قصه گویی ابتدا بیان شد 12 سال پیش در سال 2000 میلادی در چنین روز "محمد الدره" نوجوان 12 ساله فلسطینی هنگامی که پشت پدرخود مخفی شده بود تا از آتش نظامیان صهیونیستی در امان باشد ، توسط یک سرباز مسلح به سلاح گرم با شلیک چند گلوله دربرابر دیدگان پدر، مردم و شبکه های خبری به شهادت رسید .

مسوول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی اسفرورین گفت: نگاهی به کودکان فلسطینی با رویکرد آینده سازان انتفاضه و لزوم هم بستگی و هم دردی با آنان به عنوان پشتیبانی از آینده انتفاضه، رهیافت اصلی این گونه نشستها  است.

 در این نشست قصه گویی برای کودکان و نوجوانان دانش آموز عضو کتابخانه اسفرورین یادآور شد روز هم بستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، دو مفهوم انسجام و فلسطین را در ذهن این دانش آموز ایرانی پررنگ تر میکند . هم زاد پنداری با دانش آموز فلسطینی و حضور ناخودآگاه او در گوشه ای از ذهن آینده ساز ایرانی، رویکرد آینده ایران به فلسطین را تا حد بسیاری تضمین می کند.  در پایان قصه گویی کتابهایی با موضوع فلسطین جهت مطالعه بیشتر به اعضا معرفی گردید .

*************

گزارش تقدیر از عضو سالمند کتابخانه شهید بهشتی

به مناسبت بزرگداشت روز سالمندان و حفظ حرمت و احترام این افراد، از "رمضان رحمانی" عضو فعال سالمند و کتابخوان کتابخانه شهید بهشتی برای مطالعه مستمر، هدفمند و شرکت در برنامه های کتابخانه  تقدیر شد.

اعضای سالمند که به طور مداوم در کتابخانه حضور دارند می توانند با مطالعه همیشگی و هدفمند، می توانند الگوی خوبی برای سایر اعضای کتابخانه باشد، به همین دلیل مراسمی برای تقدیر و تجلیل از این کتابخوان فرهیخته با همکاری کتابداران در کتابخانه برگزار شد.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما