اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/7/17 سه‌شنبه خبرهایی از کتابخانه های عمومی خرمدشت، شهدای کمال آباد، امام خمینی (ره)

بمناسبت بزرگداشت مقام سالمندان از مسن ترین عضو کتابخانه شهید سلطانلو تقدیر شد.

در این مراسم از اقای علی اصغر سلطانلو که همیشه به همراه نوه های  خود به کتابخانه مراجعه میکنند و آنها را با فضای کتابخانه آشنا نموده اند و عضو کتاخانه هستند  توسط مسئول کتابخانه با اهدای هدیه ای تقدیر و تشکر شد.

همچنین بمناسبت هفته نیروی انتظامی از زحمات و تلاشهای پرسنل پاسگاه انتظامی خرمدشت تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم که توسط علی غفوری مسئول کتابخانه شهید سلطانلو و اعضای منتخب انجمن کتابخانه دکتر فارابی و اقای کاظم لو در محل دفتر رئیس پاسگاه خرمدشت برگزارشد از زحمات و تلاشهای جناب سروان اسکندری فرمانده آن یگان و پرسنل ایشان با اهدای هدیه ای تقدیر و تشکر گردید .

حجه الاسلام فارابی نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی بر تعاملات بین کارکنان ناجا با کتابخانه های در قالب نشست کتابخوان و یا  کلاس هایی در خصوص نظم و امنیت تاکید کردند

***************

برنامه های فرهنگی کتابخانه عمومی شهدای کمال آباد

برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه و مشترک: به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم شهادت امام حسین (ع) و در پیش بودن این ایام و این ماه عزیز نمایشگاه کتابهایی با همین موضوع در نمایشگاه برقرار می باشد.

برگزاری نمایشگاه کتاب در طول ماه:  استفاده از کتابهای نو رسیده و تازه ترین کتابهای به ثبت رسیده در این نمایشگاه و همچنین معرفی کتابهای نمایشگاه به اعضا جهت مطالعه مفید

به مناسبت فرا رسیدن روز بزرگداشت مولوی از کتابهایی با همین موضوع در این هفته در نمایشگاه استفاده گردید.

طبق اعلام و برنامه ریزی های قبلی و مشخص نمودن عضویت های رایگان در طول سال در روز عضویت رایگان کتابخانه ای (به مناسبت روز روستا و عشایر) با نصب بنر در محل و اطلاع رسانی به اعضای کتابخانه و سایراهالی تمدید کارت عضویت و ثبت نام انجام گرفت.

**************

هر هفته به صورت منظم در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) برنامه قصه گویی و کتابخوانی برای کودکان گروه سنی الف و ب اجرا می گردد. طی این برنامه قصه ای برای کودکان اجرا شد که با شنیدن آن کودکان با مفهوم احترام و ادب و همینطور نحوه برخورد مودبانه با دیگران آشنا شدند.

 پس از اجرای قصه از کودکان خواسته شد تا در بین همسالان خود به اجرای قصه بپردازند. همچنین شرکت کنندگان به ترسیم نقاشی از صحنه های قصه پرداختند.

قصه گویی تاثیر بسزایی در افزایش علاقه مندی کودکان به مطالعه دارد.

در کلاس قصه گویی که هر هفته در بخش کودکان برگزار می گردد، قصه "قیچی که دنبال کار میگشت" برای کودکان اجرا شد و طی آن کودکان با مشاغل مختلف و ویژگی های آنها آشنا شدند. سپس کودکان به رسم نقاشی از قصه پرداختند. همچنین کلاس بازی های فکری به طور دائم در بخش کودک برگزار می گردد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما