اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/7/18 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه های استان خبر داد: تدوین برنامه های فرهنگی 6 ماهه ی کتابخانه های عمومی قزوین

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: کتابخانه های استان برنامه های فرهنگی 6 ماهه  و میزان هزینه و تجهیزات مدنظر برای این امر را به صورت مدون و مکتوب اعلام و تشریح کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، رویا اسماعیلی اظهار داشت: لازم است همکاران  برنامه ها ، اولویت ها وتجهیزات  مدنظر خود برای توسعه ی فعالیت های فرهنگی را ارایه دهند تا ضمن بررسی های کارشناسی و تاییدیه های لازم ،به مرحله ی اجرا گذاشته شود.

وی افزود: هدف از تدوین این تقویم تعیین دقیق زمان و امکانات لازم و شرایط مناسبت برای برگزاری برنامه ها و فعالیت های مفید فرهنگی است .

اسماعیلی در ادامه گفت: کودکان و نوجوانان با توجه به نیازهای روحی و فکری که دارند لازم است از تغذیه ی فکری مناسبی برخوردار باشند  که در این راستا کتابخانه های عمومی نقشی مهم برعهده دارند.

وی تاکید کرد: مردم به کتابخانه ها اعتماد دارند و فرزندان خود را با ارامش خیال به این مکان های فرهنگی می فرستند، بنابراین وظیفه ی ما است که در افزایش این اعتماد و احترام، گام هایی اساسی برداریم و از طریق برگزاری برنامه های اثربخش برای  تمام رده های سنی و تحصیلی و به مناسبت های مختلف ، مفاهیم عمیق و ارزش های اخلاقی و فکری را در آن ها نهادینه کنیم .

اسماعیلی اضافه کرد: برگزاری کارگاه های قصه گویی، داستان خوانی ، معرفی کتاب های مفید و مناسب ، نقد و بررسی و رونمایی کتاب، نمایش های عروسکی، آموزش بازی های سنتی و صنایع دستی ، آموزش مهارت های زندگی و اخلاقی، آموزش های دینی و اسلامی و جلسات و کارگروه های مطالعاتی از جمله اقداماتی هستند که در کتابخانه ها با هدف ارتقای فرهنگی برگزار می شوند و باید توسعه پیدا کنند.

این مسوول خاطرنشان کرد: اقدامات دقیقی در رابطه با نظم و انضباط و حضور به موقع همکاران در محیط اداره و کتابخانه ها انجام شده که با نصب کارت ساعت زنی محقق شده و امکان محاسبه ی صحیح و اصولی زمان حضور همکاران و میزان اضافه کاری آن ها را ایجاد کرده است .

اسماعیلی یاداور شد: هدف ما افزایش انس و علاقه مردم و مشارکت هرچه بیشتر با کتابخانه ها است که در این راستا امید است با همکاری و حمایت مسوولان موفق شویم.

 

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما