اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
خبرگزاری ها
عاشورا
فايل ها
کتاب خوان مهرماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/7/18 چهارشنبه اقدام پسندیده یک استاد دانشگاه در حمایت از توسعه ی کتابخوانی در قزوین

استاد ناصر حمیدی  با تالیفاتی بالغ بر 10عنوان کتاب در موضوعات اصول حسابداری ، حسابداری صنعتی ، ارائه سمینار ، ارتباط موثر ، مهندسی سیستم ، تحقیق در عملیات پیشرفته و ... بیش از 100 عنوان مقاله ارائه شده درهمایش ها و کنفرانس ها و کنگره های  داخلی و بین المللی  با موضوعات مدیریت ، توانمند سازی ، امنیت غذایی ، نساجی و پوشاک ، کامپیوتر و مهندسی صنایع ، کسب و کار ، مدیریت بهره وری و کیفیت در نگرش جهانی شدن ، بورس الکترونیک ، ارتقا و رشد کیفیت خدمات هوایی ، اشتغال ، ارزیابی عملکرد ، مبادرت به اهدا کتب تالیفی خود به کتابخانه عمومی علامه رفیعی قزوین داشتند که پس از آماده سازی در اختیار کتابخانه های عمومی شهر قرار خواهد گرفت.

در مرحله اول کتاب استراتژی های اقتصاد زیستی  که توسط انتشارات شهر آشوب منتشر گردیده را به تمام کتابخانه ها اهدا نموده و در نظر دارند تمامی تالیفات در کتابخانه ها جهت استفاده بهینه ، قابل دسترس و رایگان اهدا کنند.

از نظر دکتر حمیدی ؛  اهدای کتاب به کتابخانه ها یکی از شیوه های درگیر کردن افکار جامعه به مقوله کتاب و کتابخوانی است و روشی برای تامین منابع و غنی ساختن منابع کتابخانه ها به شمار می رود.

دکتر حمیدی در رابطه با اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: تغذیه فکری و علمی افراد جامعه در رده ها و رسته های مختلف موجب پیشرفت فرهنگی و پیشبرد توسعه پایدار می گردد.

وی یاداور شد:  با توجه به تأثیر آموزش در پیشرفت اجتماعی ـ فرهنگی کشور، ترویج فرهنگ مطالعه از ارزش‌های دینی و ملی به شمار می آید. به یقین اگر در کنار سایر وسایل، کتاب نیز به عنوان نیازی اساسی برای ارتقای سطح فرهنگ، بین مردم رد و بدل شود، منافع بی شماری از این جهت عاید خود آنها و جامعه خواهد شد. این امر میسر خواهد شد اگر کتب مورد تقاضا در کتابخانه ها موجود و منابع کتابخانه ها غنی گردد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: احتیاج مطالعاتی جامعه نوجوان و جوان در قالب دانش آموز و دانشجو به منابع به روز علمی قابل انکار نیست، در مقابل هزینه های بالا و دسترسی مشکل به بعضی از کتب نیز متاسفانه در فضای نشر دیده می شود . پس برآن شدیم با رضایت همکاران حوزه پژوهشی تالیفاتی را که تا به حال انجام شده به کتابخانه ها اهدا نموده تا داشجویان و محققین به راحتی به آنها دست یابند .

دکتر حمیدی ابزار امیدواری کرد تا این امر فراگیر تر گردد تا بتوانیم در آینده با بهره گیری از علوم مختلف ، توسعه تکنولوژی ، بالا بردن بهره وری در مراکز آموزش عالی ، مطالعه در موضوعات کار آفرین ،  کشوری آباد تر و جوانانی فرهیخته تر داشته باشیم.

سوابق کاری ناصر حمیدی

v      دکتری تخصصی مدیریت صنعتی  

v      دانشیار گروه مدیریت  دانشگاه آزاد اسلامی  قزوین

v      نائب رئیس مجمع بسیج استادان دانشگاه های استان قزوین

v      رئیس اندیشکده مدیریت و بحران صنعتی بسیج استادان

مدیر گروه کارشناسی ارشد مدیریت وگردشگری دانشگاه علامه قزوینی

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما