اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1397/8/2 چهارشنبه اشتراک گذاری کتاب های مفید توسط کتابخانه عمومی یادگار امام شهر محمدیه

نشست کتابخانه ای کتابخانه عمومی یادگار امام شهر محمدیه ویژه بانوان برگزار شد

در این نشست کتاب های "دختر شینا " تألیف: بهناز ضرابی زاده توسط خانم  "زهره کرمی " معرفی شد.این کتاب که خاطرات قدم خیر محمدی همسر شهید حاج ستار ابراهیمی را در بردارد.نویسنده ی کتاب با معرفی زندگی یک دختر روستایی که زندگیش در حال و هوای جنگ میگذرد سعی در معرفی زندگی خانواده ی رزمنده ای با تمام  مشقت و سختی ها در کنار خوشی های ایام می پردازد و سعی در آشنا کردن مخاطب با سبک زندگی رزمنگان را دارد. این کتاب توسط سوره مهر انتشار یافته است که اثری خواندنی و به طرح مسائلی از این جنس که قبلاً به آن پرداخته نشده است می پردازد.

کتاب " بابا نظر " دومین کتاب ارائه شده توسط : سمانه گلی بود. این کتاب حاصل مصاحبه های شفاهی سیدحسین بیضایی با سردار شهید محمدحسن نظرنژاد می باشد که طی آن راوی خاطرات زمان انقلاب و جنگ تحمیلی را بیان می کند. این کتاب نیز توسط سوره مهر انتشار شده است.

سومین کتاب معرفی شده "خاک های نرم کوشک " تألیف "سعید عاکف "است که توسط : هانیه بخشی به صورتی شیوا و زیبا معرفی شد. این کتاب که پیرامون زندگی و خاطرات عبدالحسین برونسی فرمانده تیپ 18 جواد الائمه از خاطرات خود به نقل از خانواده و همرزمانش می باشد پرداخته است.این کتاب توسط نشر ملک اعظم در مشهد مقدس به چاپ رسیده است.

چهارمین ارائه دهنده ی این نشست "فاطمه عباس زادگان" بود که  کتاب " دا " را که روایت خاطرات سیده زهرا حسینی در مورد جنگ ایران و عراق(بیشتر مناطق بصره و خرمشهر) می باشد که به اهتمام سیده اعظم حسینی نگاشته شده است.در این کتاب سعی و مقاومت مادران ایرانی در طول سال های دفاع مقدس بصورتی آشکار مورد توجه بوده است. این کتاب که به چند زبان خارجی ترجمه شده است یکی از پرمخاطب ترین نگاشته های فارسی در زمینه ی دفاع مقدس می باشد که توسط انتشاراتی سوره مهر چاپ شده است.

آخرین اثر معرفی شده در این نشست کتاب "جای خالی خاکریز" تألیف " سعید عاکف" که نشر ملک اعظم آنرا به چاپ رسانده است توسط :پروین قاسمی خشنود" معرفی شد.

در نشست کتاب خوان مدرسه ای که توسط کتابخانه عمومی یادگار امام شهر محمدیه برگزار شد کتاب های: باران در خیمه، اثر: مهدی مردانی/ کلاغ بد قدم، اثر:شهرام صالحی/ فیل دریایی و قهرمان بیس بالا

اثر: بن لوری/ مامان بزرگ جدید، اثر:الیزابت اشتاین کلنر/ و خرس شکمو، اثر: ناظم شیخ شریفی به اشتراک گذاشته شدند.

         

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما