اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/8/2 چهارشنبه بازدید نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه های این شهر

بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه های عمومی شهید بهشتی و شهید فهمیده تاکستان بازدید کرده و نشستی صمیمی با کتابداران و فعالان فرهنگی تاکستان و اعضای کتابخانه های عمومی را داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، در این نشست احمد لشگری رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تاکستان ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و تشکر از حضور این عزیزان در کتابخانه ، گزارشی از فعالیتهای کتابخانه های شهرستان تاکستان ارائه دادند و خواستار دسترس پذیری کتابخانه شهید بهشتی و افزایش تعداد کتابخانه ها در سطح شهرستان شد.

 لشگری همچنین گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر فضاهای مجازی رقیبی سرسخت برای کتاب به شمار می روند کتابخانه ها باید تمام تلاش خود را برای جذب حداکثری مردم به کتابخانه ها انجام دهند که کتابخانه های تاکستان در جهت افزایش سرانه مطالعه و ترویج این فرهنگ اقدام به برگزاری برنامه های متنوعی می کنند که  باعث جذب هرچه بیشتر مردم به کتابخانه های می شود.

طاهرخانی نماینده مردم تاکستان نیز در این دیدار ها به راهکارهای ایجاد علاقه به مطالعه پرداخت و افزود:  ایجاد علاقه به مطالعه می تواند موجب افزایش سطح فرهنگ و بینش افراد شود.

وی اظهار داشت: بسیاری از آثار تاریخی و فرهنگی ایران که مربوط به گذشته است هم اکنون در موزه های مطرح دنیا نگه داری میشود و این نشان میدهد که ما دارای پیشینه قوی فرهنگی هستیم و باید دوباره به دوران اوج فرهنگ خود باز گردیم و یکی از راههایی که ما را به آن دوران میرساند ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

طاهرخانی یادآور شد: بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی و مشکلات ناشی از فقر فرهنگی است که لازم است در این زمینه اقدامات جدی و حرفه ای صورت بگیرد.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما