اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1397/8/3 پنجشنبه برنامه هایی از کتابخانه های عمومی شهدا و امام خمینی (ره) شهر قزوین

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین به عنوان تنها کتابخانه ی عمومی استان که مجهز به بخش ویژه نابینایان و کم بینایان است برنامه های ویژه ای را برای این افراد اجرا می کند که در این راستا روز عصای سفید فرصتی بود  برای آگاهی رسانی به جوامع برای شناخت عصای سفید به عنوان سمبل و نشانه نابینایان و کم بینایان و در عین حال، نشانه ای از شأن و کرامت افراد دارای آسیبهای بینایی.

به همین مناسبت برنامه های متعددی در بخش نابینایان کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین اجرا شد که از جمله آنها برنامه نشست هم اندیشی و معرفی کتاب با حضور تعدادی از اعضای نابینا و کم بینای فعال بود. در این نشست صمیمی ضمن گرامیداشت روز جهانی عصای سپید، حاضرین به بیان نظر درباره موضوعات مختلف و مشکلات نابینایان و کم بینایان، پرداختند. .

در این نشست همچنین کتاب نابینایی و زندگی مستقل از مریم اصغری معرفی و جمع خوانی شده و درمورد مباحث مطرح شده در این کتاب بحث و گفتگو شد.

برنامه دیگری که در این روز اجزا گردید بازدید دانش آموزان دبیرستان دخترانه امام مبین بود که در آن 20 نفر از محصلین به همراه دبیر خود از بخش نابینایان این مرکز دیدار نموده و با خدمات و اهم فعالیت های این بخش آشنا شدند.

آشنایی با خط بریل، طرز نوشتار این خط، کتابهای بریل، امکانات و تجهیزات بخش نابینایان مثل بهدید، نرم افزارهای گویا برای استفاده در کامپیوتر و گوشی همراه  و ...، از دیگر نتایج این بازدید بود. همچنین در این بازدید توضیحات کاملی در رابطه با حوزه نابینایان و مشکلات آنان به مراجعین ارائه گردید.

همچنین  کارگاه نقاشی با همین موضوع در کتابخانه شهدا برگزار شد.

در این کلاس کاکاوند مربی کودکان، ضمن صحبت در مورد مشکلات نابینایان و احترام و تکریم این افراد ، توصیه هایی نیز برای رعایت و مراقبت از بینایی و مسائل مربوط به بهداشت چشم ها ارائه دادند

 ***************

 برگزاری کارگاه قصه گویی و کاردستی در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین

با هدف جذب حداکثر اعضای کودک به کتابخانه و نیز علاقه مند کردن آنها به کتابخوانی روزهای سه شنبه هر هفته برنامه قصه گویی توسط مربی کودک در بخش کودکان کتابخانه امام خمینی (ره) اجرا می گردد. در این برنامه 15 نفر از اعضای فعال گروه سنی الف و ب شرکت کردند و طی آن دو  قصه با عناوین "جک و لوبیای سحر آمیز" و " قیچی بیکار" اجرا شد که با استقبال خیلی خوب شرکت کنندگان مواجه شد. در پایان برنامه نیز هر کدام از شرکت کنندگان به اجرای انفرادی قصه و شعرخوانی پرداختند. همچنین 6 نفر از اعضای فعال نوجوان کتابخانه به ساخت کاردستی خلاق فلزیاب ساده پرداختند.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما