اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1397/8/6 يكشنبه دو خبر از کتابخانه های عمومی اسفرورین و ضیاآباد

مسوول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی اسفرورین  با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این مسابقه پرورش استعدادهای جوان، افزایش مهارت داستان خوانی و داستان نویسی در بین اعضای کودک و نوجوان است در این نشست تمرکز بر روی رشد خلاقیت بود.

ثریا یوسفی اظهار داشت: در ابتدای نشست به بحث های نظری و تئوری پرداخته شد و به زبان ساده اطلاعاتی درباره‌ داستان و ویژگی‌ها و انواع آن، عناصر سازنده داستان و روش‌ها و ابزارهای آفرینش و نگارش داستان و ... برای کودکان ارائه شد؛ سپس فرم های مسابقه نویسندگی را بین اعضا تقسیم و به آنها فرصتی یک ساعته داده شد تا به صورت گروهی و در کنار دوستان شان به نوشتن داستان بپردازند و در آخر برای نویسنده بهترین داستان جایزه ای در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: کودکان با خلق کردن داستان و نوشتن آن فرا می گیرند تا فکرشان را سازماندهی کنند، یاد می گیرند که چگونه زبان را در نوشتن به کار بگیرند و راه برقراری ارتباط با دیگران را از طریق متون نوشتاری خواهند آموخت.

یوسفی همچنین گفت: کتابخانه اسفرورین جهت آشنا کردن نوجوانان عضو کتابخانه با فلسفه وجودی و اهمیت  اربعین و زیارت در این روز نشستی با عنوان فلسفه و اهمیت اربعین برگزار نمود

این مسوول ادامه داد: در این نشست  که توسط حلقه صالحین کتابخانه برگزار شد بیان شد زیارت اربعین معراج مومن به سوی ولایت الهی است . برای هیچ امامی به غیر از امام حسین(ع) اربعین وجود ندارد. در واقع فلسفه برگزاری مراسم اربعین حسینی، آمدن کاروان اسرا به کربلا در اولین اربعین امام حسین(ع) بود.

یوسفی افزود: ازدیگر برنامه ها قصه گویی از کتاب یاوران امام حسین علیه السلام در بخش کودک برای کودکان بود که در این قصه گویی ابتدا از رشادت ها و اخلاقیات امام حسین  ع و یاران با وفایش صحبت شد در ادامه به قصه گویی از کتاب یاد شده پرداخته شد در پایان هم سوالات دانش آموزان در این خصوص  پاسخ داده شد.

*****************

اقدامات انجام شده در کتابخانه عمومی شهید مطهری ضیاء آباد شامل ؛ تعمیر دروازه ورودی کتابخانه ،
تکمیل و افتتاح بخش استان شناسی، تکمیل و افتتاح بخش اسباب بازی، بازسازی فضای نشریات و نصب شناسه نشریات بر روی قفسه بر اساس حروف الفبا، دیدار با مسئول کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شهر، برگزاری یک دوره مسابقه طناب کشی و نشست کتاب خوان مدرسه ای از جمله فعالیت های  انجام شده در این کتابخانه بودند.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما