اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1397/8/6 يكشنبه دو خبر از برنامه های فرهنگی کتابخانه های دهخدا الوند و عارف قزوینی

مسئول کتابخانه عمومی علامه دهخدا شهر الوند ویژه برنامه های این کتابخانه برای معلولان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، شهبانو غنمی افزود: به مناسبت روز جهانی نابینان و معلولین ، نمایشگاه کتابی با همین موضوع در کتابخانه دهخدا برگزار شد. در این نمایشگاه آثار مرتبط با معلولان و نابینایان در دسترس مراجعه کنندگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین به مناسبت روز جهانی معلولان و نابینایان، ضمن دعوت  از اعضای بهزیستی، از آنها تقدیر نیز به عمل آمد. اعضای دعوت شده از گروه سنی نوجوان بودند و به کلاس قصه گویی دعوت شدند و کلاس قصه گویی در این هفته با موضوع نابینایان و نحوه ی رفتار با آنها برگزار شد.

غنمی خاطرنشان کرد: همچنین به مناسبت روز جهانی نابینایان و معلولان،رئیس کتابخانه های شهرستان البرز، به همراه  کارمندان کتابخانه های شهرستان به دیدار از کانون معلولین توانا در شهرستان البرز رفتند. در این دیدار ، بحث هایی همچون ارتباط کتابخانه و کانون و میزان تاثیر کتابخانه در بهبود زندگی معلولان مطرح شد.

این مسئول اضافه کرد: معرفی کتاب " سرگذشت من: هلن کلر " با موضوع سرگذشت زنی که با وجود نابینایی و ناشنوایی توانست مرزهای موفقیت در هم شکست و توانست در طول زندگی پربار خود کتابها و مقالات بیشماری را در زمینه های نابینایان، معلولین و حقوق زنان به چاپ برساند که این کتاب توسط کتابدار کتابخانه شهبازی ارایه شد.

*************

نشست کتاب خوان مدرسه ای توسط کتابخانه عمومی عارف قزوینی برگزار شد

نشست کتاب خوان مدرسه ای کتابخانه عارف در مدرسه ابتدایی شهید مسعود شهر قزوین با حضور دانش آموزان، معلمین  و کتابدار کتابخانه برگزار شد.

در این نشست که به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار شد هفت نفر از دانش آموزان کتابهای  خوانده شده خود را معرفی و به اشتراک گذاشتند.

کتابهای ((یک صدف از هزار )) اثر مرتضی دانشمند توسط اسما قنبری/  کتاب ((مثل ماه)) اثر اداره کل قر ان  توسط مهسا سادات حسینی/ ((من و آقای خورشید)) اثر سعید هاشمی توسط سما عمویی /  کتاب ((دو فرشته دو برادر)) اثر فریبا کلهرتوسط آوا دیارمند / ((آهوی غمگین))اثرمجید ملا محمدی توسط معصومه شیخلر / کتاب ((حتی خورشید گریه کرد)) اثر مژگان بابا مرندی توسط شیدا زکی زادهو / ((شگفتی های خلقت جانوران نوشته هارون یحیی توسط مهسا اشرلو / معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

همزمان با فرا رسیدن ایام  اربعین حسینی نمایشگاهی از کتابهای اررزشمند در کتابخانه عارف  برگزار گردیددر این نمایشگاه 20 عنوان کتاب با موضوع سیره علمی و عملی  و شخصیت امام حسین(ع) ، نهضت عاشورا و اربعین  با هدف آشنایی مراجعین با زندگی  امام حسین (ع)  در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است که با استقبال مراجعه کنندگان همراه شد.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما