اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/8/9 چهارشنبه خبرهایی از کتابخانه های امام خمینی (ره)، شهید رجایی، عارف قزوینی و روستای کلج

برگزاری برنامه های ویژه کودکان در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین

کودکان از طریق قصه ها و افسانه ها با حقایق و تجربه های زندگی آشنا می شوند. تأثیر پذیری از شخصیت های قصه، تقویت قدرت فهم و بیان، پرورش خلاقیت، آموزش زبان و افزایش وسعت دایره لغات کودکان نیز از دیگر تأثیرهای آموزشی و تربیتی قصه گویی به شمار می روند.

 قصه و قصه گویی، خلاقیت گسترده ای است که با آن هر فردی می تواند عقاید به ظاهر نامعقول را بازیابی و آن ها را جایگزین و استفاده سازنده از آن ها را مطرح کند. از دیگر تاثیرات قصه گویی بر کودکان می توان علاقه مند کردن آنها به مطالعه و کتابخوانی و لذت بردن از آن اشاره کرد. در همین راستا و در جهت جذب کودکان به محیط کتابخانه، برنامه های قصه گویی و سایر فعالیت های آموزشی و پرورش دهنده خلاقیت در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) اجرا می گردد.

با حضور اعضای فعال بخش کودک و با اجرای مربی مخصوص کودکان، در کلاس خانه کودک، با مهارتهای ارتباطی آشنا شدند،  همچنین مربی کودکان به آموزش سوره توحید و مفاهیم آن پرداختند. در ادامه مفهوم نور و گرما در قالب واحد کار به همراه بازی و نقاشی به شرکت کنندگان آموزش داده شد، ساخت کاردستی و قصه گویی از دیگر اقدامات انجام شده در این کتابخانه بودند.

این برنامه ها توسط فرزانه پرهیزگاری کتابدار بخش کودک کتابخانه انجام می شود.

*************

به مناسبت روز نوجوان و بسیج دانش آموزی نمایشگاه کتابی با محوریت موضوعی نوجوان و بسیج برگزار گردید .

************

بزرگداشت روز نوجوان و شهادت شهید فهمیده در کتابخانه عمومی عارف  برگزارشد

: با توجه به مشارکت نوجوانان در ساختار آینده کشور و اهمیت  دوره نوجوانی بعنوان مهمترین و حساس ترین دوره های زندگی انسان ، توجه به این قشر و تدارک برنامه های فرهنگی متنوع  می تواند زمینه ساز آینده ای روشن برای نوجوانان کشور عزیزمان،ایران سربلند باشد.

و به همین مناسبت کتابخانه عمومی عارف با توجه به فرا رسیدن سالروز شهادت نوجوان بسیجی شهید محمد حسین فهمیده با هدف آشنایی نوجوانان با ابعاد شخصیتی بزرگ مرد نوجوان دوران دفاع مقدس، اقدام به برگزاری مراسمی با حضور دانش آموزان دبیرستان دخترانه الزهرا(س) نمود.

************

برگزاری برنامه های متنوع در کتابخانه عمومی روستای کلج به مناسبت روز غذا و آشنایی با تغذیه ی مناسب برای افراد به شرح ذیل بودند:

اجراء طرح سفره صبحانه سالم  در مدرسه  ابتدایی هدایت کلج وراهنمایی شهید عبدالله کشاورز قدیمی که به صورت برپایی سفره های سلامتی و صرف صبحانه با همکلاسی ها در محیط مدرسه بود.

در این طرح علاوه بر صرف صبحانه سالم در مدرسه به دانش آموزان آموزش های لازم در مورد تغذیه وغذای سالم ،معرفی انوانع پروتئین ها وویتامین ها وشناخت  مواد غذایی سالم ارائه شد انواع کتب مرتبط با حوزه تغذیه سالم ومناسب نیز جهت مطالعه به دانش آموزان و...معرفی گردید .

 

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما