اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/8/9 چهارشنبه برگزاری نشست کتاب خوان تخصصی ورزش در تاکستان

همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش نشست کتابخوانی با همکاری اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان و اداره ورزش و جوانان شهرستان تاکستان برگزار شد. در این نشست که ورزشکاران، کتابداران، مسئولین و اهالی فرهنگ شهرستان تاکستان حضور داشتند به معرفی کتابهای مفید این حوزه پرداختند.

 احمد پور رییس اداره ورزش و جوانان تاکستان در این جلسه گفت: ورزش و کتاب هر دو باید جز کارهای روزمره مردم و به ویژه ورزشکاران باشد زیرا همانگونه که  ورزش باعث تقویت جسم و بدن می شود، کتاب هم باعث تقویت روح و فکر انسان میشود.

احمد لشگری رییس اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان نیز در این نشست پس از عرض خیر مقدم از همکاری  خوب اداره ورزش تاکستان با اداره کتابخانه ها تشکر کرد و خواستار ادامه این روند و مشارکت و همکاری سایر دستگاههای اجرایی با اداره کتابخانه ها در برگزاری برنامه های فرهنگی شد.

 در ادامه این نشست کتابهای زیر برای حضار معرفی شد:

 فهیمه عمویی کتاب حقوق ورزشی نوشته ابوالفضل فراهانی از انتشارات حتمی را برای حضار معرفی کرد.

 ناشر در معرفی این اثر آورده است: «شاید یکی از دلایل عدم طرح دعاوی حقوقی در هنگام آسیب‌دیدگی ورزشکاران در کشور، عدم تمایل بازیکنان و والدین آنها نسبت به شکایت علیه مربیان، معلمان، مدیران و مسئولین باشد. نکته قابل توجه در این مورد آن است که این عدم تمایل همراه با عدم آگاهی است که به طور همزمان دامن‌گیر ورزشکاران، مربیان و مسئولین می‌باشد. احتمالا مربیان ورزش، معلمان تربیت بدنی و مدیران ورزشی کشور اطلاع دقیقی از حیطه مسئولیت‌های حقوقی در ورزش نداشته باشند زیرا شواهد بسیاری از بروز سوانح ورزشی وجود دارد که در اثر کوتاهی و قصور چنین افرادی صورت گرفته است لیکن بعدا معلوم شده است که آنان اصولا انجام آن امر یا عدم انجام آن را مسئولیت آور نمی‌دانسته‌اند و یا گاهی افراد در اثر نا‌آگاهی از حق و حقوقی که بر اثر آسیب دیدن در محیط ورزش بر آنها وارد آمده است اصولا درپی احقاق حق خویش بر نیامده‌اند در چنین شرایطی و در حالی که تنوع فعالیت‌های ورزشی روز به روز توسعه می‌یابد، عدم آگاهی از مسئولیت‌های خویش در حیطه ورزش می‌تواند مسئله‌آفرین باشد و افراد را دچار مشکلات عدیده‌ای کند. لذا این کتاب جهت آگاهی و آشنائی بیشتر مربیان ورزش، معلمان تربیت بدنی و مدیران ورزشی با مباحث حقوق ورزشی و مسئولیت‌های قانونی است.»

 محسن سیف نویسنده کتاب فراتر از قهرمانی از دیگران کتابخوانان بود که این کتاب را معرفی کرد.

این کتاب در قالب داستان یک مسابقه ورزشی، به زبانی بسیار ساده از فراز و نشیب های رسیدن به موفقیت سخن می گوید و دارای نکات و تجربیات کلیدی ارزشمندی است که برای رسیدن به هر هدفی، مشترک و کاربردی است. یکی از ویژگی های کتاب این است که موانع و راه غلبه بر آنها را با توجه به شرایط کشورمان بیان کرده است و از این نظر مطالعه این کتاب بر کتابهای خارجی ارجحیت دارد.  با مطالعه این کتاب ضمن اینکه با داستان پیش می روید، در فراز و نشیب‌هایی که برای نویسنده پیش می آید، 42 درس آموزنده را یاد می گیرید که این درسها برای هر کسی با هر هدفی مشترک است؛ به همین دلیل در هر قسمت، سوالاتی مطرح می شود که شما با فکر کردن به آنها، خودتان را برای رسیدن به رویایتان، آماده می کنید. این کتاب توسط انتشارات نوآوران سینا منتشر شده است.

کتاب حرکات اصلاحی از یحیی سنخگویی کتاب دیگری بود که توسط سعید افتخاری معرفی شد. کتاب حرکات اصلاحی از انتشارات حتمی به قلم دکتر یحیی سخنگویی و زهره افشارمند شامل شرح دروس آسیب شناسی و حرکات اصلاحی است که مناست برای دانشجویان و اساتید رشته تربیت بدنی است .

 ژاله طاهرخانی کتاب فیزیولوژی ورزشی را معرفی کرد. فیزیولوژی ورزشی - (انرژی، تغذیه و حرکات انسانی) عنوان کتابی است از ویلیام دی مک آردل با ترجمه‌ی اصغر خالدان که توسط انتشارات سمت در سال 1392 به چاپ رسیده است.

پخش تیزرهای رسم کتابخوانی و کلیپ معرفی کتابخانه های شهرستان تاکستان از دیگر برنامه های این نشست بود. در پایان نیز با اهدای لوح تقدیر از شرکت کنندگان در این نشست تقدیر شد.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما