اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران


1397/8/12 شنبه خبرهایی از کتابخانه های خرمدشت، یحیی آباد و دبیرسیاقی محمدیه

جمع خوانی کتاب هزار و یک نکته از کربلا نوشته سید مصطفی علوی در کتابخانه شهید سلطانلو  بمناسبت اربعین حسینی توسط اعضای کتابخانه و مسئول جمع خوانی شد، که در این اقدام غفوری مسئول کتابخانه در مورد عاشورا و امام حسین (ع) به دانش آموزانی که در این جمع خوانی حضور داشتند مطالبی را بیان کردند.

همچنین همزمان با مناسبت های ماه صفر نمایشگاه کتابی با موضوع اربعین قیام و اهداف امام حسین(علیه السلام) به مدت یک هفته در کتابخانه شهید سلطانلو دایر می باشد.

***************

کارگاه قصه گویی درکتابخانه عمومی شهید ثالث یحیی آباد برگزار شد

این کلاس قصه گویی که به منظور اشتراک گذاری و تشویق وعلاقه مند کردن اعضا ء به کتاب ومطالعه  هردوهفته یک بار درکتابخانه کارگاه کلاس قصه گویی توسط مسئول کتابخانه  برگزار می شود .

کتاب هایی که  در این کلاس قصه گویی  به اشتراک گذاشته شدند  برای گروه سنی  ب  بود که عبارتند از کتاب تیبی تلاش می کند نوشته شارون وارنی / آقای مهدی سلام نوشته حمید ه رضایی/ کوله پشتی نوراله نوشته محمد حسین صلواتیان / بودند.

برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای ،نشست کتابخوان مدرسه ای ، کلاس قصه گویی ، کلاس نقاشی  ، جمع خوانی  ، نمایشگاه کتاب های تازه  ازجمله فعالیت های هستند که هرماه درکتابخانه شهید ثالث یحیی آباد  برگزار می شود .

نشست کتابخوان مدرسه ای آبان ماه  در مدرسه ابتدایی  فاطمیه یحیی آباد برگزار شد .

کتاب هایی که به اشتراک گذاشته شدند عبارتند از :

 پی پر داندان هایش را مسواک می زند، نوشته: حسین فتاحی  که توسط الهه آشوری  این کتاب درمورد راهنمای مهارت های زندگی و درمورد بهداشت دندان ودهان در 24 صفحه نوشته شده است.

پندواندرز لقمان حکیم ، نوشته: علی صالحی  که توسط فاطمه قموشی ارائه شد این کتاب در44 صفه از زندگی لقمان حکیم و درمورد نماز ، اهمیت امر به معروف ونهی ازمنکر  وآداب سخن گفتن نوشته شده است.

مجموعه قصه های زینب نوشته مهری ماهوتی که توسط مینا باقری ارائه شد این کتاب دردو بخش 22 صفحه ای درمورد تربت ونماز به صورت داستان وقصه بیان شده است .

************

فرمانده بسیج شهر محمدیه به همراه حجت الاسلام شهسواری مسئول دفتر امام جمعه شهر محمدیه از کتابخانه عمومی دبیرسیاقی بازدید نمودند

.در این بازدید سعید محمدخانی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان البرز گزارشی از سابقه فعالیت کتابخانه دبیرسیاقی ارائه کرد.

در این اقدام محمدخانی با اشاره به استقبال خوب شهروندان محمدیه بخش های مختلف کتابخانه را معرفی نموده و با ارائه آمار عضویت و امانت در کتابخانه دبیرسیاقی،ارتقاء سطح مطالعه و تعالی فرهنگی جامعه را جزو اهداف کتابداران ذکر کرد  و از حمایت بسیج از فعالیت های فرهنگی تقدیر کرد.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما