اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران

1397/8/12 شنبه خبرهایی از کتابخانه های امام رضا(ع) ،شهدای فارسجین، معلم کلایه و ضیاء اباد

مراسم نمادین اربعین حسینی و مراحل سفر به کربلای معلی در کتابخانه امام رضا (ع)شهرآبیک برگزارشد.

طی این مراسم کودکان و نوجوانان به 2گروه خدام و زائران  تقسیم بندی شدند و هر کدام در حیطه وظیفه محوله به فعالیت پرداختند کودکان و نونهالان (زائر) گذرنامه تهیه کردند و با طی مسیری کوتاه و استراحت در محل استقرار موکبها و پذیرایی توسط آنها به صورت نمادین به کربلای معلی رسیدند و شروع به عزاداری و مداحی نمودند.

درادامه مراسم  مسابقه نقاشی با این موضوع توسط حاضرین برگزار گردیدوهمچنین کلاس قصه گویی نیز توسط  مربی خانم محمدوند با این محوریت شکل گرفت .

نمایشگاه کتاب اربعین و ایستگاه نقاشی باعنوان مسافر کربلا در موکب نمادین امام رضا (ع) جهت استفاده کودکان و نونهالان برگزار گردیدو در انتها تمامی کودکان و نونهالان و خانواده هایشان مورد پذیرایی قرار گرفتند . این مراسم با استقبال خوب کودکان و نونهالان و خانواده هایشان مواجه گردید .

در این ایام نمایشگاه کتابی با موضوع اربعین با  بیست و دو عنوان کتاب از جمله آیا حسین (ع) تنهاست ؟ و ... در کتابخانه عمومی امام رضا (ع) دایر می باشد  که با استقبال اعضا و مراجعین عزیز مواجه شد.

*************   

جمع خوانی کتاب به مناسبت اربعین حسینی در کتابخانه شهدای فارسجین برگزار گردید.

در این برنامه از کتابهایی با موضوع کربلا و امام حسین ، خانواده  و یاران با وفایشان استفاده گردید که کتاب 14 قصه ، 14 معصوم (امام حسین )   و امام گلها  از آن جمله اند.

علاوه بر جمع خوانی ، کتب حضرت علی بن الحسین،  امام زین العابدین و جنگجوی کوچک که در رابطه با موضوع مربوطه بودند معرفی گردیدند.

***********

برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای توسط کتابخانه عمومی خواجه نصیرالدین طوسی معلم کلایه

در این نشست کتاب های: نماز یا نیایش به پروردگار /  کلید بهشت /  آشنایی با نماز/ آموزش وضو و تیمم/ نماز زیباترین پرواز ، باشکوه ترین آغاز  / یکصد و چهارده نکته درباره نماز/ هر جا میشه نماز خواند /

****************

برگزاری نشست کتاب خوان کتابخانه ای آبان ماه در کتابخانه عمومی شهید مطهری ضیاء آباد

کتاب های معرفی شده به شرح ذیل هستند:

کتاب "شهید چمران" گردآوری شده توسط احمد دهقان از انتشارات منادی تربیت توسط آقای "علی لشگری" معرفی گردید. این کتاب خلاصه زندگینامه شهید چمران برای نسل نوجوان و دانش آموزان نگاشته شده است.

 کتاب " تست هوش" نوشته فاطمه بهشت آرا نشرابتکار دانش توسط آقای " امیرحسین محمدبیگی" معرفی گردید. انتشارات ابتکار دانش مجموعه کتابهایی دارد بهنام کتابهای 72 دقیقه ای کتابهایی با حجم کم و اطلاعات مفید. اینکتاب یکی از همین مجموعه و با محتوای تست هوش می باشد.

کتاب " آلبرت اینشتاین" نوشته ساویور پیروتا و با ترجمه مهین محتاج، نشر دلهام توسط آقای " طاها سعیدی" معرفی گردید. کتاب آلبرت اینشتاین از مجموعه کتابهای کم حجم "دانشورانی از غرب" بوده که با هدف آشنایی نسل نوجوان با زندگی و آثار دانشمندان غربی منتشر شده است. این کتاب کتابی مصور و جذاب می باشد.

 کتاب " عطارنیشابوری" نگارش اسماعیل هنرمندنیا از انتشارات سایه گستر توسط آقای " محسن قهرمانی" معرفی گردید. این کتاب کتابی برای پایه ابتدایی بوده و هدف آن آشنایی کودکان با مشاهیر ایران زمین که یکی از ایشان عطار نیشابوری است، می باشد. کتاب با لحنی کودکانه و روانخلاصه زندگی عطار نیشابوری را روایت می کند.

 کتاب " شعبده بازی یا تردستی های علمی" نوشته خانم پروانه شریفی عراقی از انتشارات ندای شریف توسط آقای " محمدمهدی لشگری" معرفی گردید. این کتاب به آموزش شیوه های علمی در اجرای برخی تردستی ها و شعبده بازیها می پردازد.

مجموعه "نشست های کتابخوان" چند سالیست از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سطح کتابخانه ها و مدارس اجرا می شود و هدف از آن معرفی کتابهای خوانده شده توسط مخاطب به دیگران است.

همچنین با توجه به ایام آخر صفر و نیز 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی؛ نمایشگاه کتابی از میان کتب موجود در کتابخانه با موضوعات زندگی و سیره پیامبر، امام حسن(ع) ، امام رضا (ع) و تاریخ معاصر انتخاب و در معرضدید مراجعان قرار داده شد.این نمایشگاه کتاب تا اواخر هفته آینده در کتابخانه برپا می باشد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما