اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران1397/8/13 يكشنبه برگزاری جلسات جمع خوانی کتاب توسط کتابخانه عمومی صاحب الزمان (عج)

مسئول کتابخانه عمومی صاحب الزمان (عج) بویین زهرا از برگزاری جلسات جمع خوانی و روخوانی کتاب در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، لیلا زکی لو اظهار داشت: از جمله  کتاب زینب (س) بانوی ماندگار تاریخ نوشته آقا بدر تقی زاده ، انتشارات علوم روز، جمع خوانی شد .

زکی لو هدف از جمع‌خوانی این کتاب را  آشنایی بیشتر با فرازهایی از زندگی حضرت زینب (سلام الله علیها) و شناخت سیره اخلاقی آن حضرت و بررسی جایگاه ایشان در حادثه عاشورا دانست.

وی از دیگر اهداف این جلسه را افزایش میزان مطالعه افراد و مهارت خواندن در جمع و ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: در این مراسم ابتدا کتاب "زینب(سلام الله علیها): بانوی ماندگار تاریخ " به اعضا معرفی شد و سپس هر یک از حاضران یک قسمت از این کتاب را خواندند.

زکی لو خاطرنشان کرد: مطالب این کتاب پیرامون بررسی نقش «زینب کبری»(س) در نهضت «امام حسین»(ع) است. در این نوشتار ضمن بیان گوشه‌هایی از زندگانی، فضایل و عظمت شخصیت زینب کبری مانند زهد و عبادت ایشان، علم ایشان و القاب وی به بحث درباره حضور پررنگ آن بانوی بزرگوار در کربلا پرداخته شده و افشاگری‌های ایشان در کوفه و شام، مدیریت کاروان اسرای کربلا، خطبه‌های ایشان در معرفی خاندان اهل‌بیت و خاندان امویان و ظلم آن‌ها در حق خاندان پیامبر اکرم(ص) مورد شرح و بررسی قرار گرفته است.

زکی لو افزود: نشست کتابخوان درمدرسه شهید جمشیدی با حضور23دانش آموز پایه ششم برگزارگردید ابتدا برنامه قصه گویی توسط هادی روحی زهرایی کتابدار کتابخانه صاحب الزمان (عج) انجام شد و سپس نشست کتابخوانی  برگزارگردید که در طی آن 4نفر از دانش آموزان کتابهای خود را معرفی کردند.

وی اعلام کرد: در این نشست کتاب های:باباجون مهدی/ شبی که جنگل خندید/ گنج بد بو/ و جاده جنگلی معرفی شدند..

زکی لو ادامه داد: همچنین یک نشست کتاب خوان نیز با موضوع اهمیت حفاظت از حیات وحش در کتابخانه صاحب الزمان (عج)، برگزار شد، که در این نشست ابتدا کتابدار کتابخانه علی پور در رابطه با ارزش های حیات وحش و نقش آن در زندگی انسان ، اهمیت حفاظت  از حیوانات و فواید حیوانات وحشی و به طور کلی جانوران برای محیط زیست و انسان توضیحاتی ارائه کرد.

این مسوول یاداور شد: در ادامه ،کتابهای گربه سانان نوشته شبنم نوری سیگارودی ، جنگل نوشته ماری ژنه پیمون، پرندگان تالیف علی ادهمی میر حسینی ، خزندگان نوشته کالین مک کارتی ، دانشنامه حشرات نوشته لارنس ماوند به اشتراک گذاشته شد و نوجوانان شرکت کننده در این نشست به بحث و تبادل نظر در این زمینه پرداختند.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما