اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
بمناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
حدیث
خبرگزاری ها
فايل ها
کتاب خوان آبانماه
کنگره 3000 شهید
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود كاربران
1397/8/15 سه‌شنبه برنامه های فرهنگی در کتابخانه های معلم کلایه، حسن صباح و امام خمینی (ره)

همزمان با روزهای پایانی ماه صفر کتابخانه عمومی خواجه نصیرالدین طوسی معلم کلایه برنامه ها و فعالیت های مختلفی را اجرا کردند که طی آن (کتاب  شهدای انقلاب کربلا، اثر محمدصالح موسوی) و کتاب  گلچین احمدی، اثر ذبیح اله احمدی) معرفی شدند.

همچنین در یکی از این مراسم ها که توسط کمیته امداد در روستای دیکین الموت برگزار گردید (کتاب لهوف ، اثر سیدبن طاووس )،  معرفی و مورد نقد و بررسی قرار گرفت .

***********

برای اولین بار در سالن کتابخانه عمومی حسن صباح روستای رازمیان  با مشارکت دبستان شهید فرهنگ ابراهیمی  وحضور کلاس اولی ها در کنار خانواده هایشان و تنی چند از مسئولین،  ویژه برنامه ای جهت یاد  گرفتن حروف الفبا و خواندن و نوشتن توسط دانش آموزان کلاس اولی ها اجرا شد .

در این اقدام که خانواده ها و فرزندانشان حضور داشتند در رابطه با اقدامات و برنامه های فرهنگی کتابخانه اطلاعاتی ارایه شد.

در این برنامه دانش اموزان با بخش های مختلف از جمله بخش کودک آشنا گشته و مدتی در این بخش جهت آشنایی سپری نمودند انجام بازیهای گروهی و سرگرمی از دیگر اقدامات انجام شده در این مراسم بود.

طی این اقدام با راهنمایی  های کتابدار جهت درست انجام دادن بازیها به صورت گروهی و همکار ی معلمان ساعتی به بازی و شادی و نشاط پرداختند همچنین بازی در محوطه کتابخانه با همکاری معلمان فعالیت هایی متنوع اجرا شد.

*************

با هدف علاقه مند کردن کودکان به کتاب و کتابخوانی کلاس های آموزشی مختلف با محوریت آموزش نقاشی، کاردستی، پرورش هوش و خلاقیت در بخش کودکان کتابخانه امام خمینی (ره) برگزار می گردد.

در تمام این کلاس ها با استفاده از معرفی منابع مرتبط با موضوع آموزش داده شده، کودکان به سمت کتاب با موضوعات مختلف شعر و داستانی، علمی و آموزشی سوق داده می شوند.

در کلاس خانه کودک کودکان شرکت کننده به یادگیری شعر سلام و سوره توحید پرداختند، سپس مربی به تفسیر این سوره به زبانی ساده و کودکانه که قابل فهم برای این گروه سنی باشد پرداخت. در ادامه مفاهیم ریاضی "پر" و "خالی" با استفاده از نقاشی و بازی به شرکت کنندگان یاد داده شد و به بحث و گفتگو در این باره پرداخته شد.

همچنین  کودکان شعری در رابطه با پاییز یاد گرفتند و به گفتگو درباره این فصل، ویژگی ها و زیبایی های آن پرداختند و با میوه های پاییزی آشنا شدند.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما