كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
dsdsd

dsdsdsd

dfdff

fdfdf

fdfdf

fdfdf

fdfdfdf

fdfdf
1397/10/1 شنبه گزارشی از اقدامات کتابخانه عمومی علامه دهخدا شهر الوند

به مناسبت شب یلدا برنامه های متننوعی در کتابخانه دهخدا برگزار گردید.

آذین بندی کتابخانه، شاهنامه خوانی: به مناسبت شب یلدا برنامه ی شاهنامه خوانی با حضور نوجوانان برگزار گردید. در این برنامه 20 تن از اعضا نوجوان حضور داشتند که علاوه بر بیان داستان های جذابی از شاهنامه به ارائه اطلاعاتی از شاهنامه و لزوم شاهنامه خوانی به شرکت کنندگان ارائه گردید. در برنامه سعی نموده شد تا خود نوجوانان نیز بخش هایی از شاهنامه را با لحن اساطیری بازگو نمایند.

تقدیر از برندگان مسابقه های رضوی و مسابقه هفته کتاب: طبق برنامه های صورت گرفته، تقدیر از برندگان کتابخانه ای مسابقه ی رضوی و همچنین مسابقه ی برگزار شده در هفته ی کتاب در روز 28 آذرماه به مناسبت شب یلدا برگزار گردید.

قصه گویی  و جشن یلدا با کودکان: به مناسبت شب یلدا در کلاس قصه گویی، قصه ای متناسب با یلدا و زمستان برای کودکان تعریف شد. به علاوه در این کلاس، در باره ی شب یلدا و نحوه ی برگزاری آن برای کودکان توضیح داده شد. علاوه بر این جشن کوچکی با حال و هوای یلدا برای کودکان برگزار شد و برای یادگاری به کودکان کاردستی کوچک یلدایی به آنها اهدا شد. در این مراسم 50 کودک از اعضای کتابخانه حضور داشتند. 

نشست مدرسه ای کتابخانه دهخدا برگزار شد. این نشست در دبستان عدل و در میان دانش آموزان پایه پنجم دبستان با حضور معلم و کتابداران برگزار گردید. در این نشست 6 نفر از دانش آموزان کلاس به معرفی کتابهای خوانده شده ی خود پرداختند. کتابهای معرفی شده بیشتر در حوزه ی داستانی و دینی انتخاب شده بودند. دانش آموزانی که به معرفی کتابهای خود پرداختند به شرح ذیر می باشد:

1.       ریحانه مقامی کتاب:مداد رنگی های خدا

2.       زینب شفیعی کتاب: ماجراهای علی کوچولو

3.       ساجده نژاد مهدی پور کتاب: درختی که می خواست

4.       فاطیما موسوی کتاب: آش نذری

5.       بهاره نصیری کتاب: محله میکروب خان

6.       نازنین زهرا بابا قصابها  کتاب: قصه هایی از امام رضا

در پایان این نشست، کتابداران در گفت و گویی از دانش آموزان خواستند تا خاطرات خود را از مراجعه به کتابخانه تعریف نمایند.  در این گفتگو دانش آموزان انتظارات خود را از کتابخانه بیان کردند. کتابدارن نیز نحوه ی انتخاب کتاب و چگونگی جستجو در کتابخانه را به دانش آموزان آموزش دادند تا در صورت مراجعه به کتابخانه، وقت کمتری از آنها و همچین کتابداران گرفته شود. در پایان این نشست از معلم و دانش آموزانی که کتاب معرفی نمودند، تقدیر  و تشکر به عمل آمد.

نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه دهخدا در هفته سوم آذرماه برگزار شد. در این نشست تعدادی از اعضای نوجوان و بزرگسال کتابخانه حضور داشتند. در این نشست اعضا به معرفی کتابهای خوانده شده ی خود پرداختند. در این نشست تلاش شده بود، به موضوع نوجوان و مسائل مربوط به آنها پرداخته شود. در حاشیه ی نشست نیز، افراد شرکت کننده به بیان مسائل مهم جوانان و نوجوانان و نقش کتابخانه در رفع این مسائل پرداختند. کتابهای معرفی شده در این نشست به شرح زیر می باشد:

1.       ابوالفضل احمدزاده ، کتاب: جوان و نیروی چهارم زندگی

2.       حدیثه ندرلو،  کتاب: دختران به عفاف روی می آورند

3.       ربابه یاری بیگی،  کتاب: جلوه های رفتاری پیامبر

4.       حمیده پورداداشی ، کتاب: نوجوان و جامعه

5.       دانیال براری،  کتاب: رقابت به سبک تانک

6.       علیرضا ربیعی کتاب: قتل در سیرک

این نشست با تقدیر و تشکر از شرکت کنندگان و اعضای فعال در این نشست ها به پایان رسید.

بيشتر