كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
سیسی

یسیسی

یسیسی

لبلبل

لبلبل

لبلبل

لبلبل

بیبیبیب

بیبیب

6565

5656

454545

6565

8989
1397/10/2 يكشنبه خبرهایی از کتابخانه های شهدای کمال آباد، شهید ثالث یحیی آباد و دبیرسیاقی محمدیه

برگزاری جشن پرشور و  بزرگ شب یلدا در کتابخانه شهدای کمال آباد از توابع شهرستان البرز

به مناسبت فرارسیدن شب یلدا و آغاز فصل زمستان اعضای کتابخانه عمومی شهدای کمال آباد در جشنی که به همین مناسبت برگزار گردیده بود شرکت نمودند که در این جشن برنامه های متنوع و شادی برای کودکان و نوجوانان برگزار گردید که از جمله این برنامه ها:

در این مراسم حافظ خواني ،  نمایش نامه خوانی و اجرای نمایش ننه سرما ، توضیح کامل در مورد واژه یلدا ، معرفی آداب و رسوم شب یلدا و همچنین آداب و رسوم شب یلدا در استان قزوین ، قصه گويي ، شعرخوانی پیش دبستانی های جامعه القرآن و جمع خوانی و بلند خوانی کتاب صورت گرفت.

از اهالی محل ، دانش آموزان مقطع پیش دبستانی  جامعه القرآن و مدرسه ابتدایی ام کلثوم و همچنین از دهیار روستا نیز دعوت به عمل آمده بود که ایشان نیز در این برنامه شرکت داشتند .

***************

نشست کتاب خوان کتابخانه ای آذر ماه درشهید ثالث یحیی آباد شهرستان تاکستان برگزار شد

نشست کتابخوان کتابخانه ای درکتابخانه  که دراین نشست چند تن از اعضاء شرکت داشتند کتاب های ذیل را به اشتراک گذاشته شدند.

قصه های شب چله،  نوشته: محمد میر کیایی،  توسط محمد اسماعیلی / خلاصه این کتاب به شرح ذیل می باشد این کتاب  در10قصه نوشته شده قصه های دختر دانا-دوروباه دومسافر-کیسهخ یاقوت وغیره........

کتاب: سرزمین آرزوها،  نوشته: مرتضی عبدالوهابی ، توسط : علی قموشی

در معرفی این کتاب آمده است:

منکران عالم غیب نیمی از واقعیت را باور دارند. آنان ابزارهای شناخت خویش را مطلق و بی‌مرز می‌دانند. لذا معجزات پیامبران الهی، کرامات ائمه‌ اطهار، رویاهای راستین و ... را انکار می‌کنند. اما حقیقت این است که در ماورای محسوسات و قلمرو مشهود عالم رازهای بسیاری نهفته است. خداوند متعال گاه به صورت مستقیم و گاه به دست بندگان صالحش، دگرگونی‌هایی در جهان ایجاد می‌کن.  کتاب «سرزمین آرزوها»مجموعه داستان‌هایی است برخی از این رازها، دگرگونی‌ها و کرامات را در قالب داستان کوتاه برای قشر جوان به تصویر کشیده است .

کتاب: زندگی به همین سادگی نوشته تیکی کوستن ماخر توسط محسن مومنی

کتاب «زندگی به همین سادگی» نوشته‌ی تیکی کوستن ماخر است و کار ترجمه‌ی آن نیز با همکاری مشترک ارشاد عظیمی و کیوان سلطانی انجام پذیرفته است. این کتاب 280 صفحه‌ای راهکارهایی را برای رسیدن به آرامش و خوشبختی در دنیای متلاطم و بی ثبات امروزی پیش‌پایمان می‌گذارد و به ما می‌آموزد که چگونه کوله‌بار سنگین مسائل و مشکلاتی را که زندگی پیچیده‌ی امروزی روی دوشمان گذاشته، زمین بگذاریم و در مسیری گام برداریم که زندگی ساده و آرامی را برایمان به ارمغان می‌آورد.

*********************

نشست کتاب در کتابخانه عمومی دبیرسیاقی شهر محمدیه  برگزار و شرکت کنندگان کتابهای زیر را معرفی کردند:

 افسانه حسینی معرف کتاب: رهایی از حواس پرتی

 این کتاب رهایی از حواس ‏پرتی (10 راه‌حل ساده)، 10 راه ساده برای مدیریت بهتر علائم و زندگی بهتر با وجود نقص توجه را پیشنهاد می‌دهد. این کتاب توسط نویسندة برجسته و روان‌درمانگر قابل‌تحسین، استفانی سارکیس نوشته شده است؛ کسی که این راه‌حل‌ها را برای غلبة شخصی بر علائم حواس‌پرتی مزمن استفاده کرده است. این ویراست جدید، مختصر و روشن، آخرین اطلاعات درمانی را ارائه می‌دهد تا به شما کمک کند تمرکزتان را جمع کنید، روابطتان را بهبود بخشید و زمان و پول‌تان را مدیریت کنید. دکتر استفانی مولتون سارکیس استادیار دانشگاه آتلانتیک فلوریدا در بوکا راتون و روان‌درمانگر است

زهرا کبر کوهیان معرف کتاب: ادب نبوی اثر مجتبی تهرانی

موضوع این کتاب سفارشات پیامبر اکرم (ص)به امیر مومنان (ع)است.آیت الله حاج اقا تهرانی به شرح مبسوط این حدیث پرداخته اند.ایشان می فرمایند:پیامبر (صلی الله علیه و آله )انسان کاملی است که جمیع اعمالشان موحدانه است و هیچ شائبه شرک و نفاق در آنها راه ندارد.و ایشان علی (علیه السلام ) را به ادب الهی تادیب فرموده اند.

در این کتاب اشاره شده که پیامبر اکرم (ص)که توسط خداوند متعال تربیت شده اند از دو شیوه مستقیم و غیر مستقیم به تربیت مومنان می پردازند. در این کتاب شیوه مستقیم تبیین شده.توصیه های رسول اکرم (ص)به امام علی (ع) در این حدیث شش مورداست که عبارتند از  توصیه به راستگویی,ورع ,خوف از خداوند ,گریستن از خوف خداوند,بخشش مال و جان در راه دین و اخذ سنت ایشان در نماز و روزه و صدقه

 زهرا حیاتی معرف کتاب مدیریت خانواده اثر سوسن سلطانی    

این کتاب مجموعه ای از فن و هنر خانه داری در مسائل مختلف زندگی  شرح داده  در این کتاب سعی شده که پی ریزی یک زندگی موفق در امور خانه داری که بنای تحکیم خانواده را در بر دارد آموزش داده شود . البته هر یک از این فنون و رموز  موفقیت در زندگی را مورد بحث قرار دهیم سالها طول میکشد اما آنچه مورد نظر در این مجموعه است معیار های سازمان فنی و حرفه ای تهیه شده است و فراگیری آن موجب حفظ و حراست ارزشهای جامعه و شایستگی برای شخصیت والای انسانی را بوجود خواهد آورد.

مرجان حسنی معرف کتاب دعبل و زولفا  اثر مظفر سالاری

رمان شورانگیز و جذاب «دعبل و زلفا» اثر تحسین برانگیز دیگری از حجت الاسلام و المسلمین «مظفر سالاری»، نویسنده رمان شیرین و پرفروش «رؤیای نیمه شب» است که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته و به چاپ شصت و هفتم رسیده است و انتظار می رود «دعبل و زلفا» نیز این موفقیت را تکرار کند.

این اثر روایتی عاشقانه از آشنایی و زندگی پر فراز و نشیب دعبل خزاعی، شاعر اهل بیت(ع) و همسر سازش ناپذیرش زلفاست؛ در این کتاب، مقاطعی از زندگی دعبل در زمان امام موسی کاظم (ع) و امام رضا (ع) به صورت داستانی کنکاش شده است؛ عشق میان او و زلفا بستری جذاب برای ماجراهای فراوان این رمان است که تلاش دارد بر اساس داده های تاریخی به بازسازی و بازآفرینی ماجراها و حوادث بپردازد.

معصومه فاضلی معرف کتاب کتاب سیر الی اله اثر حسین ابطحی

بيشتر