كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
لبلبل

لبلبل

لبلبل

لبلبل

لبلبلبل

لبلبل

لبلبلبل

لبلبل

لبلبل

رزرزرزر

بیبیب
1397/10/5 چهارشنبه کتابخانه های دانش نصرت اباد، عارف و علامه رفیعی قزوین و یادگار امام شهر محمدیه میزبان معرفی کتاب

نشست کتاب خوان مدرسه ای آذرماه در مدرسه ی ابتدایی شهید زهرایی نصرت آباد با حضور دانش آموزان این مدرسه برگزار شد ، داستان تخیلی سفرهای علمی، سه گلوله کاموای بازیگوش، لباس های جدید امپراتور،  حضرت امام سجاد(ص) ، دوست واقعی و کتاب : جنگ با آدمکها معرفی و به اشتراک گذاشته شدند.

همچنین یک نشست در کتابخانه همزمان با فرارسیدن فصل زمستان برگزار شد که  مراسم حافظ خوانی و شعر خوانی و شاهنامه خوانی  توسط اعضای فعال کتابخانه اجرا شد و طی آن داستان های شاهنامه ، جهان آفرین در شاهنامه و غزلیات حافظ معرفی و به اشتراک گذاشته شدند.

این نشست بعد از اتمام کلاس نقاشی در کتابخانه برگزار شد.

****************

برگزاری کلاس قصه گویی قرآنی در کتابخانه عارف

قصه گویی و شعر خواندن برای کودک در محیط شاداب کتابخانه ها باعث ایجاد انگیزه بیشتر برای کتابخوانی و حضور هر چه بیشتر در کتابخانه می شود که می تواند پاسخ گوی بسیاری از سوالات آنها در تمام زمینه ها باشد.

کودکان را باید از همان سنین کودکی با کتاب و کتابخانه انس داد تا کتاب و کتابخوانی یک نوع عادت برای آنها شود و باید تلاش کرد تا لذت خواندن و مطالعه تمام وجود کودکان را در برگیرد از این روکلاس قصه های قرآنی به منظورآشنایی بیشتر کودکان با ادبیات و فرهنگ غنی اسلامی تشکیل شد.

موضوع برنامه قصه گویی این هفته کتابخانه عارف که زندگانی حضرت معصومه (ع) بود که کودکان در قالب قصه با زندگی این بانو بزرگ آشنا شدند،همچنین در ادامه برنامه های بخش کودک این کتابخانه شاهنامه خوانی به صورت ساده می باشد که به همت کتابداران و مربی کودک  برگزار شد.

*************

برگزاری نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی علامه رفیعی قزوین به مناسبت فرارسیدن زمستان

در این اقدام جمع خوانی کتاب، روخوانی و نقد و بررسی کتاب ویژه بخش کودک و نوجوان انجام شد و در رابطه با اداب و رسوم و سنت های مردم ایران در فصل زمستان توضیحاتی برای مخاطبان ارایه گردید.

*******************

کتابخانه عمومی یادگار امام شهرستان محمدیه با برگزاری نشست کتاب خوان در ماه آذر، پذیرای جمعی از اعضای فعال این کتابخانه شد.

در این نشست کتاب های «پیرمرد و دریا » نوشته ارنست همینگوی، توسط خدیجه ماله میر/  «جای خالی سلوج » نوشته محمود دولت آبادی ، توسط فاطمه مرادی/ «مقابله با کمروئی» نوشته برناردو کاردوچی، توسط سمانه جان محمدی/  «تغذیه کودکان» نوشته محمدجواد قاسم زاده، توسط زهرا لشکری/ «تاملی بر مفهوم حجاب در ادیان الهی» نوشته محمدجواد جاوید، توسط سوسن بینا /  معرفی و تجربه خواندن آنها با دیگران به اشتراک گذاشته شد.

نشست مدرسه ای آذر ماه کتابخانه عمومی شهر محمدیه به مناسبت روز جهانی معلولان در مدرسه کودکان استثنائی شهید بیاضیان محمدیه اجرا شد که ضمن اجرای قصه گوئی و نمایش دانش آموزان به معرفی کتاب پرداختند.

در این نشست کتابهای من جوجه شدم،جیکم جیکم جیکان جیکان، ماهی زر دم قلی، اتل متل تابستون، من منحصر به فردم و قصه های جزیره به ترتیب توسط کیانا برخورداری،سجاد برخورداری،محمدصدرا شادمان،فاطمه قلی زاده،پریماه عسکری،زهرا شریفی و سارینا عباسی معرفی شدند.

بيشتر